Kto nie lubi historii przepełnionych czarami, magią i nadprzyrodzonymi zjawiskami? Przedstawiamy ranking najlepszych seriali o czarownicach. W naszym zestawieniu na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Magiczne opowieści o czarownicach - ranking najlepszych seriali

Chilling Adventures of Sabrina

Oto nastoletnia czarownica Sabrina Spellman, w zupełnie nowym wydaniu. Nastolatka próbuje łączyć życie zwykłej śmiertelniczki z rodzinną tradycją i zgłębiać arkana magii. Poznaj mroczną historię, pełną czarów, nadprzyrodzonych mocy i niebezpiecznych rytuałów. Współczesna Sabrina na pewno nie jest opowieścią dla dzieci!

Salem

Akcja serialu rozgrywa się w słynnym amerykańskim miasteczku Salem w XVIII wieku. Gdy weteran wojenny, John Alden, powraca do rodzinnego miasta, przekonuje się, że zostało ono opanowane przez czarownice, na czele z Mary Sibley. Między nimi rozgrywa się gorący romans, a opowieści towarzyszą mrożące krew w żyłach wydarzenia, magiczne rytuały i procesy czarownic. W Salem czarownice istnieją naprawdę, choć wcale nie są tym, czym wydają się być. Serial ukazuje zupełnie nową i śmiałą wizję wiedźm i ich walki z surowymi purytanami.

American Horror Story: Sabat

Serial przedstawia sekretną historię czarownic i uprawiania czarów w Ameryce. Zarówno w czasach współczesnych, jak i z XIX-wiecznego Nowego Orleanu. Młode dziewczęta o nadprzyrodzonych zdolnościach uczą się w elitarnej szkole, tego jak zapanować nad swoimi mocami i poradzić sobie z czyhającymi na nie niebezpieczeństwami. Szkołę prowadzi potężna Cordelia, która chroni je przed coraz liczniejszymi wrogami i procesami w Salem.

Nierealne

Akcja serialu osadzona jest w wiktoriańskim Londynie i opowiada o grupie niezwykłych kobiet, obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami. Dwie młode kobiety Amalia True (Laura Donnelly), tajemnicza wdowa oraz Penance Adair (Ann Skelly), błyskotliwa młoda wynalazczyni, stają na czele magicznej społeczności. Tworzą dom dla „dotkniętych”, izolowanych od reszty społeczeństwa i uczą , jak zapanować nad magicznymi siłami.

Księga czarownic

W XVI-wiecznej Anglii poznajemy Dianę Bishop (Teresa Palmer) – historyczkę, która wywodzi się ze starożytnego rodu czarownic. W jej ręce przypadkowo trafia tajemniczy manuskrypt, który staje się obiektem zainteresowania wielu magicznych istot i ściąga na nią wielkie niebezpieczeństwo. Wraz z wampirem Matthew Clairmont (Matthew Goode) będzie starała się stawić czoła siłom zła i odkryć prawdę o sobie.

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img