Przedstawiamy najlepsze filmy o II wojnie światowej. To coś w sam raz dla pasjonatów historii. Musisz je zobaczyć!

Najlepsze filmy o II wojnie światowej

„Pianista”

Wyjątkowy i poruszający film Romana Polańskiego, oparty na prawdziwej historii Władysława Szpilmana, wybitnego kompozytora pochodzenia żydowskiego, który w czasie II wojny światowej ukrywał się w okupowanej Warszawie. W roli głównej Adrien Brody, który za rolę tytułowego pianisty został nagrodzony Oscarem.

„Szeregowiec Ryan”

Niesamowity film Stevena Spielberga z Tomem Hanksem w roli głównej, dostał aż pięć Oscarów. Niewielki doborowy oddział amerykańskich żołnierzy wyrusza za linię wroga, aby odnaleźć zaginionego szeregowca. Kapitan John Miller (Tom Hanks) otrzymuje rozkaz poprowadzenia niebezpiecznej misji znalezienia i ocalenia szeregowca Jamesa Ryana (Matt Damon). Jedynego ocalałego z czterech braci, którzy walczyli na frontach II wojny światowej. W trakcie trudnej misji żołnierze zaczynają wątpić w jej sens i zastanawiać się, czy warto poświęcać życie za jednego człowieka…

„Lista Schindlera”

To film oparty na prawdziwej historii niemieckiego przedsiębiorcy Schindlera, który w czasie II wojny światowej, uratował ponad tysiąc Żydów przed zesłaniem do obozu koncentracyjnego. Wybitne dzieło Stevena Spielberga z Liamem Neesonem, Ralphem Fiennesem, Benem Kingsleyem, a także Andrzejem Sewerynem, Mają Ostaszewską i Edwardem Linde-Lubaszenką.

„Wołyń”

Wstrząsający film Wojciecha Smarzowskiego, ukazuje dramat mieszkańców wielokulturowych Kresów. Gdy do małej wioski zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów dociera II wojna światowa, a losy jej mieszkańców całkowicie się zmieniają. To historia Zosi (Michalina Łabacz) pięknej, młodej Polki, zakochanej w Ukraińcu Petro (Wasyl Wasylik). Ojciec (Jacek Braciak) postanawia wydać dziewczynę za bogatego wdowca Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik). Wkrótce dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, które wstrząsają społecznością. Na Wołyniu dochodzi do rzezi ludności polskiej, mordów i niewyobrażalnego okrucieństwa. W tym wszystkim Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci…

„Bękarty wojny"

Ten film ukazuje dramat wojny w krzywym zwierciadle. Choć  "Bękarty wojny" Quentina Tarantino nie trzymają się prawdy historycznej, to niezwykły film o drugiej wojnie światowej.

W okupowanej przez nazistów Francji, splatają się losy wielu osób. Grupa aliantów żydowskiego pochodzenia rozpoczyna polowanie na hitlerowców. Wraz ze znaną niemiecką aktorką i agentką Bridget Von Hammersmark, planują zamach na Hitlera.

We Francji dochodzi do egzekucji żydowskiej rodziny. Córce, która jako jedyna ocalała z masakry, udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie, jako właścicielka kina, przyjmuje nową tożsamość i planuje zemstę na nazistach. Losy wszystkich bohaterów zbiegną się pod kinowym afiszem.

„Jojo Rabbit"

To jeden z najbardziej oryginalnych filmów o wojennej tematyce. Ukazuje wojenny koszmar z perspektywy chłopca Jojo (Roman Griffin Davis), którego wymyślonym przyjacielem jest nie kto inny, jak sam Adolf Hitler. Gdy chłopiec na własnym strychu odnajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa jego matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie.

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img