Netflix pokazał zwiastun długo wyczekiwanego filmu „Broad Peek”. To prawdziwa historia legendarnego polskiego himalaisty Macieja Berbeki. Dowiedz się więcej o produkcji!

Film o Macieju Berbece już wkrótce trafi na ekrany!

Widzowie czekali na ten film od czterech lat. Dramat w reżyserii Leszka Dawida, już niebawem trafi na ekrany!

To poruszająca historia Macieja Berbeki, legendarnego polskiego himalaisty, zdobywcy pięciu ośmiotysięczników, który zginął tragicznie na stokach Broad Peak w Karakorum.

Tragiczna historia legendy polskiego himalaizmu

Maciej Berbeka należał do grupy słynnych Lodowych Wojowników. Dokonał pierwszych zimowych wejść na Manaslu (1984), Czo Oju (1985), Broad Peak (2013). W 1993 roku zdobył Mount Everest od strony chińskiej, wszedł na Annapurnę nową drogą – południową ścianą i był pierwszym człowiekiem, który zimą przekroczył 8000 m n.p.m. w Karakorum.

Jego marzeniem od zawsze było zdobycie jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku był blisko pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak, podczas zimowej polskiej wyprawy na K2.

25 lat później podjął kolejną próbę zdobycia szczytu. W 2013 roku czwórka polskich himalaistów: Maciej Berbeka, Adam Bielecki, Artur Małek i Tomasz Kowalski dokonała pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak. Niestety dwaj alpiniści: Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski nie zdołali powrócić na noc do obozu, co zmusiło ich do biwakowania w ekstremalnych warunkach. Nigdy nie zeszli z góry, zostali uznani za zmarłych, a ciała Berbeki nie odnaleziono.

Netflix pokazał zwiastun filmu „Broad Peek”

Netflix pokazał pierwszy zwiastun długo wyczekiwanej produkcji:

Co wiemy o produkcji?

Film powstawał przez cztery lata w górskich warunkach, m.in. w górach Karakorum (do wysokości 5600 m) oraz w Alpach. To historia wielkiej pasji i prawdziwej determinacji, ale też miłości Macieja Berbeki i jego żony Ewy.

W roli głównej, Macieja Berbeki, wystąpi Ireneusz Czop, Ewę Dyakowską-Berbeką zagra Maja Ostaszewska. W obsadzie „Broad Peek” znaleźli się również: Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tomasz Sapryk.

Film już we wrześniu będzie można obejrzeć na platformie Netflix. Oprócz tego zostanie zaprezentowany widowni w Konkursie Głównym tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Udostępnij:

Sklep