Powstaje film o jedną z największych legend polskiej sceny muzycznej. Kto zagra główną rolę w produkcji Karoliny Bielawskiej "Violetta i dzięcioł"?

Co wiemy o Violetcie Villas?

Violetta Villas, a właściwie to Czesława Gospodarek, to bez wątpienia ikona polskiej sceny muzycznej. Jej unikatowy głos i charyzmatyczny wygląda sprawiły, że artystka stała się jedną z największych gwiazd w polskiej branży muzycznej.

Artystka posiadała słuch absolutny i obdarzona została ponad 4- oktawowym głosem. Śpiewała sopranem koloraturowym, a jej talent został także doceniony poza granicami naszego kraju. Można śmiało stwierdził, że Violetta Villas była gwiazdą światowego formatu. Występowała z największymi gwiazdami zagranicznej sceny muzycznej, między innymi śpiewała z Paulem Anką, Frankiem Sinatrą czy Charles’em Aznavourem.

Życie artystki było bardzo barwne podobnie, jak ona sama. W wieku 17 lat Villas wyszła za mąż za Piotra Gospodarka, a owocem ich związku jest syn Krzysztof Gospodarek. Po dwóch latach małżeństwa piosenkarka rozstała się ze swoim partnerem, a jej syn wychowywany był przez dziadków.

Niestety, jej życie zakończyło się tragicznie. 5 grudnia 2011 roku artystka została znaleziona martwa w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Chociaż początkowo uznano, że zmarła z przyczyn naturalnych, później pojawiły się wątpliwości i szukano dowodów na to, że doszło do zaniedbań medycznych. Ostatecznie postawiono zarzuty opiekunce Villas, Elżbiecie Budzyńskiej, która miała dopuścić się zaniedbań, znęcania psychicznego oraz nieudzielenia pomocy piosenkarce.  

Film o Villas

Już od jakiegoś czasu mówiono o tym, że powstanie film opowiadający historię życia zmarłej Violetty Villas. Od jakiegoś czasu trwały rozmowy z rodziną artystki i w końcu doszło do realizacji. Scenariusz filmu jest już gotowy. Opowieść będzie nosiła tytuł „Violetta i dzięcioł”, a reżyserką tego dzieła będzie Karolina Bielewska.

„Tym naszym dzięciołem jest syn Violetty, Krzysztof Gospodarek. Ona go tak właśnie nazywała. Muszę przyznać, że długo przekonywałam Krzyśka do opowiedzenia tej historii z jego perspektywy, ale w końcu udało się. Daje nam to możliwość stworzenia wyjątkowego, intymnego i emocjonalnego filmu. Historia Violetty jest zbyt ciekawa i uniwersalna, by spłycić ją do opowiadania jedynie o jej strojach i romansach” – wyjawiła Karolina Bielawska, reżyserka filmu o Violetcie Villas.  

Kto zagra Violettę Villas?

Film ma być skupiony na pierwszych latach działalności artystki, a nie jej tragicznej śmierci. Reżyserka chce opowiedzieć o tym, jak dziewczynie z Lewina Kłodzkiego udało się dotrzeć na sam szczyt.

Wiadomo, że próbne zdjęcia do dzieła o Villas już ruszyły, zatem wiadomo, kto wcieli się w postać piosenkarki. Wcześniej spekulowano, że artystkę może zagrać Margaret albo Katarzyna Figura. Ostatnio głośno było także o tym, że to Natasza Urbańska wcieli się w postać artystki. Ostatecznie rola Violetty Villas przypadła Michalinie Olszańskiej znanej dotąd z takich filmów jak Córka Dancingu”, czy „Ja, Olga Hepnarova” .

Udostępnij:

Sklep