Oto najlepsze seriale i filmy, których fabuła toczy się wokół brytyjskiej monarchii, a zwłaszcza wokół królowej Elżbiety II.

Niezapomniane filmy i seriale o brytyjskiej monarchii i Elżbiecie II

„The Crown”

Serial “The Crown”, którego cztery sezony można podziwiać na platformie Netflix podbił serca widzów na całym świecie. Przedstawia losy Elżbiety II oraz wydarzenia z życia politycznego i prywatnego, które wpłynęły na jej 70-letnie panowanie Wielką Brytanią. W rolę królowej  wcieliła się znakomita Olivia Colman, która sprawiła, że ta na pozór chłodna, zdystansowana i surowa monarchini, ,z sezonu na sezon stawała się coraz bliższa sercom fanów.

„Królowa”

Królowa to brytyjski dramat z 2006 roku, w reżyserii Stephena Frearsa. Akcja filmu skupia się na jednym z najtrudniejszych momentów w czasie panowania Elżbiety II, czyli na tygodniu następującym po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Po śmierci uwielbianej przez tłum księżnej Diany, Elżbieta II w jednej chwili stała się wrogiem publicznym numer jeden. W rolę królowej wcieliła się aktorka Helen Mirren. Ukazała Elżbietę, jako kobietę, która na pierwszym miejscu stawia swoje obowiązki względem państwa, przed rodziną, własnym szczęściem i spokojem.

„Na spacerze”

Film opowiada o włamaniu, do jakiego doszło w pałacu Buckingham w 1982 roku. Podczas gdy gwardzista wyprowadzał na spacer psy królowej Elżbiety II, do jej pokoju wkradł się intruz. 31-letni Michael Fagan w środku nocy wszedł do sypialni królowej. Zanim monarchini wezwała pomoc, zaproponowała mu herbatniki i długo rozmawiała z włamywaczem, oferując małżeńską poradę. Po aresztowaniu włamywacz wyznał, że ta noc była momentem szaleństwa, a w trakcie dokonywania czynu miał depresję. W rolę królowej wcieliła się Emma Thompson, a Fagana zagrał Eddie Marsen.

„Jak zostać królem”

Ten dramat historyczny w reżyserii Toma Hoopera, został nagrodzony aż czterema Oscarami. To niesamowita opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii poprowadził Anglików do boju przeciwko nazistom. W rolach głównych Colin Firth, jako dramatycznie jąkający się król Jerzy VI Windsor oraz Geoffrey Rush, jako Lionel Logue, logopeda, który pomógł mu przezwyciężyć ten wielki problem.

„Spencer”

Tytuł filmu odnosi się do panieńskiego nazwiska uwielbianej przez lud, tragicznie zmarłej, księżnej Diany Spencer. Akcja tego filmu biograficznego w reżyserii Pabla Larraína, skupia się wokół świątecznego weekendu, który księżna Diana spędziła z rodziną królewską w posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk. To właśnie tam podjęła decyzję o rozwodzie z księciem Karolem. Kristen Stewart w roli głównej zachwyca i doskonale przedstawia Dianę w kluczowym, zwrotnym momencie jej życia.

Udostępnij:

Sklep