„Na Zachodzie bez zmian” to nowa adaptacja Netfliksa, głośnej powieści Ericha Marii Remarque’a o tym samym tytule. Ten wstrząsający i brutalny film, pokazuje okrucieństwo i bezsens wojny. Koniecznie musisz go obejrzeć!

   

  „Na Zachodzie bez zmian” o czym jest ten film?

  17-letni Niemiec Paul Baumer jako ochotnik zgłasza się do wojska i trafia na front zachodni podczas I wojny światowej. On i inni młodzi chłopcy, niemal wprost ze szkolnej ławy trafiali do okopów, namawiani przez nauczycieli do spełnienia obowiązku wobec ojczyzny. Ich początkowy entuzjazm wynikający z patriotycznego uniesienia, zostaje jednak szybko ostudzony przez ponurą rzeczywistość oraz okrucieństwo działań wojennych.

  Przerażający obraz piekła wojny

  Jeszcze zanim Paul wraz ze szkolnymi kolegami, jako rekrut dociera do okopów, zdaje sobie sprawę, że na froncie nie będzie tak, jak w płomiennych przemówieniach wojennych propagandzistów i najprawdopodobniej nie wróci już do domu. Do Paula i jego kolegów szybko dociera, że walka o życie na froncie, nie ma nic wspólnego z ich początkową euforią.

  Film w reżyserii Edwarda Bergera zachwyca epickim rozmachem, lecz równocześnie przeraża bezmiarem okrucieństwa i bezsensu wojny.

  Najnowsza adaptacja powieści Ericha Marii Remarque'a

  Nowy, pełen napięcia dramat Netfliksa to kolejna adaptacja antywojennej powieści niemieckiego weterana Ericha Marii Remarque'a. Książka „Na Zachodzie bez zmian” inspirowana była przeżyciami autora, który sam brał udział w I wojnie światowej.  Przedstawił w niej realistyczny obraz piekła I wojny światowej, w tym drastycznie opisy bitew, straconą młodość i człowieczeństwo żołnierzy i bezsensowną śmierć milionów ludzi. Już w cztery lata po premierze, powieść została zakazana w III Rzeszy, a naziści publicznie palili wszystkie jej dostępne egzemplarze.

  Ten film trzeba obejrzeć

  Ten film to wybitne antywojenne dzieło, które trzeba obejrzeć. Ukazuje bezsensowną rzeź i niewyobrażalne okrucieństwo wojny. Porusza, wstrząsa i trzyma w napięciu do samego końca.  A co gorsza, historia na której jest oparty, wciąż jest aktualna i powtarza się na naszych oczach, tuż za wschodnią granicą….

  Zanim obejrzysz film, zobacz zwiastun:

  ZOBACZ TAKŻE: 10 najpiękniejszych cytatów z melodramatu „Słodki listopad”

  Udostępnij:

  Sklep