Wiemy, kto zagra Kargula i Pawlaka w nowej wersji „Samych Swoich”!

„Sami swoi” to bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych filmów w polskiej kinematografii. Film ten doczekał się dwóch kontynuacji „Nie ma mocnych”, a także „Kochaj albo rzuć”. Niedawno ogłoszono, że powstanie także prequel „Samych swoich”. Widzowie ponownie będą mogli śledzić perypetie Kargula i Pawlaka oraz ich zwaśnionych rodów. Kto wcieli się w główne role?

  „Sami swoi” to kultowa polska komedia

  „Sami swoi” to polski film komediowy w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego, który od ponad pięćdziesięciu lat cieszy oko widza. Opowiada on losy dwóch zwaśnionych rodów Pawlaków i Kargulów, które to zostały przesiedlone z Kresów na Ziemie Odzyskane i już od lat prowadzą spór o granice swoich gruntów. W roli Kazimierza Pawlaka zobaczyć można było Wacława Kowalskiego, a Władysław Hańcza grał postać Władysława Kargula.

  ZOBACZ TAKŻE: to wygrał EUROWIZJĘ 2023? Które miejsce zajęła Polska?

  "Sami swoi" jest jednym z najważniejszych filmów w historii polskiej kinematografii, który do dziś cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością wśród widzów. To nie tylko klasyczna komedia, ale także ważne dzieło kulturalne, które pozostaje trwałym elementem polskiej popkultury. Warto dodać, że film doczekał się kontynuacji, a po sukcesie „Sami swoi” widzowie oglądać mogli dalsze losy rodzin w filmach „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”.

  Powstaje prequel „Samych swoich”

  Obecnie trwają zdjęcia do prequela trylogii "Sami swoi”. Preguel kultowego filmu będzie opowiadać o wydarzeniach, które miały miejsce przed akcją pierwowzoru, przedstawiając początki sporu między rodzinami Kargulów i Pawlaków. Akcja będzie toczyć się sprzed czasami II wojny światowej i skończy się, gdy zwaśnione rodziny Pawlaków i Kargulów wyruszą z Kresów na Ziemie Odzyskane.

  Opowieść o wcześniejszych losach zwaśnionych rodzin wyreżyseruje Artur Żmijewski. Scenariusz napisał na podstawie własnej powieści Andrzej Mularczyk. Wiemy, że film ma trafić do kin w przyszłym roku.

  Kto zagra kultowego Pawlaka i Kargula?

  Wiele osób zastanawia się, kto wcieli się w rolę głównych bohaterów: Pawlaka i Kargula. Już kilka tygodni temu "Super Express" podawał, że w postać Kazimierza Pawlaka miał wcielić się Zbigniew Zamachowski, natomiast w rolę Władysława Kargula, Mirosław Baka.

  Jednak dziennikarzom serwisu naekranie.pl udało się ustalić, że Kargula zagra Karol Dziuba, zaś Pawlaka Adam Bobik. Do produkcji zaangażowano również Wojciecha Malajkata, Paulinę Gałązkę i Annę Dymną. 

   

   

  Udostępnij: