Najlepsze filmy o nauczycielach

Uczą, wychowują, inspirują i motywują, tacy właśnie są nauczyciele! Zobacz najlepsze filmy o nich! Te produkcje są warte zapamiętania, koniecznie je obejrzyj.

  Najlepsze filmy o nauczycielach

  Młodzi gniewni (1995)

  To absolutny klasyk, jeśli chodzi o filmy o nauczycielach!

  LouAnne, była pani komandos, rozpoczyna pracę w szkole z trudną młodzieżą. Agresywni uczniowie starają się zastraszyć nauczycielkę i spowodować, aby zrezygnowała. Ona jednak nie poddaje się i dodatkowo zdobywa ich zaufanie. Niestety jej niecodzienne metody nauczania nie cieszą się poparciem dyrekcji szkoły. Tymczasem klasowy przywódca, Emilio, zostaje uwikłany w wojnę ulicznych gangów. Nauczycielka postanawia mu pomóc za wszelką cenę.

  Paragraf 187 (1997)

  Jeśli nie oglądałeś tego filmu, koniecznie nadrób zaległości!

  W systemie edukacji znajdującym się na krawędzi upadku, jeden człowiek został doprowadzony do ostateczności. Trevor Garfield, oddany swojej pracy nauczyciel fizyki w jednej ze szkół na Brooklynie, walczy o pracę w systemie, w którym pogoń za wiedzą musi czasem ustąpić miejsca walce o przetrwanie. Obserwuje jak szkoła zamienia się w strefę wojny. Kiedy Trevor odmawia przepuszczenia na egzaminie jednego ze swoich uczniów, ten w rewanżu rani nauczyciela nożem i zostawia go na krawędzi śmierci. Rok później zraniony i zachwiany wewnętrznie Trevor powraca do nauczania w Los Angeles, gdzie znajduje taki sam świat pełen przemocy.

  Stowarzyszenie umarłych poetów (1989)

  To numer jeden wśród filmów o wyjątkowych nauczycielach!

  Ekscentryczny profesor John Keating (Robin Williams) wnosi w szacowne mury ekskluzywnej uczelni ducha poezji, miłości życia i samodzielnego myślenia. Zainspirowani przez niego chłopcy odnawiają sekretny związek - Stowarzyszenie Umarłych Poetów. Odkrywają w nim piękno zapomnianych utworów, a także prawo do marzeń, wolności i buntu.

  Buntownik z wyboru (1997)

  Ten film to jeden z największych hitów wszechczasów, musisz go zobaczyć!

  Will jest mieszkającym w ubogiej dzielnicy nastolatkiem, który nie wie, co zrobić ze swoim życiem. W dzień sprząta na uniwersytecie, wieczorami chodzi z kolegami po barach i wszczyna awantury. Pewnego dnia rozwiązuje bardzo trudne zadanie matematyczne. Profesor matematyki przez przypadek odkrywa jego talent. Postanawia zmienić jego życie i wykorzystać niesamowite umiejętności. Ale Will nie wie, czy chce tego dokonać. Rozpoczyna się jego wewnętrzna walka.

  Carte Blanche (2015)

  Ten polski film o wyjątkowym nauczycielu na pewno wam się spodoba.

  Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret

  Udostępnij: