Filmy na podstawie gier- ranking najlepszych tytułów

Prób przeniesienia gier wideo na srebrny ekran do tej pory było sporo. Niektóre zakończyły się ogromnym sukcesem, a inne spektakularną porażką. Przedstawiamy subiektywny ranking najlepszych filmów na podstawie gier!

  Najlepsze filmy na podstawie gier

  Mortal Kombat

  Film wzorowany na popularnej grze wideo pod tym samym tytułem. Siły ciemności pod wodzą tajemniczego Imperatora pragną przejąć władzę nad światem. W tym celu muszą pokonać ziemskich wojowników w walce na śmierć i życie, w turnieju Mortal Kombat. Do walki z mrocznymi przeciwnikami, pod wodzą czarnoksiężnika Shang Tsunga (Cary-Hiroyuki Tagawa), staje trójka wybrańców. Są to: mistrz zakonu Shaolin - Liu Kang (Robin Shou), aktor kina akcji Johnny Cage (Linden Ashby) oraz policjantka Sonya Blade (Bridgette Wilson).

  Lara Croft: Tomb Rider

  Film przygodowy z 2001 roku, w reżyserii Simona Westa, zrealizowany na podstawie serii gier komputerowych Tomb Raider.

  Opowiada historię samotnej archeolożki Lary Croft (Angelina Jolie), córki poszukiwacza przygód Richarda Crofta (Jon Voight). Pewnej nocy, gdy trzy planety ustawiają się w jednej linii, Lara Croft odkrywa tajemniczy zegar, będący kluczem do odnalezienia Trójkąta Światła, zapewniającego władzę nad czasoprzestrzenią. Żeby odnaleźć starożytny artefakt musi podjąć walkę z pradawną sektą Iluminatów. Ma tylko 48 godzin na wykonanie swojej misji. Jeśli ta się nie powiedzie, kolejna taka szansa powtórzy się dopiero za 5000 lat. Czy Larze uda się ocalić świat?

  Resident Evil

  To film oparty na japońskiej serii gier wideo o tej samej nazwie. Do tej pory powstało już sześć części kultowej sagi.

  W tajnym laboratorium firmy The Umbrella Corporation trwają prace nad bronią biologiczną. Zabójczy wirus przypadkowo wymyka się spod kontroli naukowców, zamieniając żywe istoty w zombie. Grupa ocalałych stara się wydostać z wrogiego miejsca, jednak okazuje się że wirus zdążył ich już zmutować. Na miejsce przybywa elitarna grupa komandosów, którzy mają tylko trzy godziny, żeby go odizolować i uratować przed nim świat.

   

  Castlevania

  Serial anime, stworzony na podstawie znanej gry komputerowej. Opowiada o losach łowcy wampirów, ostatniego żyjącego członka rodu Belmont. Trevor Belmont staje do walki, aby ocalić miasto oblężone przez armię dowodzoną przez Włada Palownika, znanego także jako Drakula.

  Assassin's Creed

  Film bazuje na serii bijących rekordy popularności gier komputerowych, o tym samym tytule. Jednak nie jest ich bezpośrednią adaptacją.

  Dzięki przełomowej technologii, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, główny bohater Callum Lynch, może przeżywać przygody swego przodka, asasyna Aguilara z Hiszpanii. Podejmuje walkę z potężnym i niezwykle groźnym zakonem Templariuszy.

  Warcraft: Początek

  Akcja filmu rozgrywa się w uniwersum serii gier komputerowych Warcraft. Pomiędzy rasą orków i ludzi wybucha wojna! Przepełniona pokojem kraina Azeroth staje w obliczu krwawego konfliktu, gdy waleczni orkowie uciekają ze swego umierającego świata, aby znaleźć nowy dom. Dwa zwaśnione królestwa staną w walce na śmierć i życie, które z nich zwycięży?

  Uncharted

  Utalentowany złodziej Nathan Drake zostaje zwerbowany przez doświadczonego poszukiwacza skarbów Victora Sullivana. Razem chcą odnaleźć zaginione złoto Ferdynanda Magellana.

  Udostępnij: