Nie był tylko Chandlerem z Przyjaciół- inne role Matthew Perry`ego

W niedzielę świat obiegła tragiczna wiadomość o nagłej śmierci Matthew Perry`ego, gwiazdora popularnego serialu "Przyjaciele”. Fani serialu przeżywają żałobę i żegnają ulubionego bohatera Chandlera Binga. Warto wspomnieć, że występ w kultowych „Przyjaciołach” to nie jedyna rola Perry`ego. Gdzie jeszcze grał?

  Nie żyje Matthew Perry!

  W niedzielny poranek świat obiegła tragiczna wiadomość o nagłej śmierci Matthew Perry`ego, gwiazdora popularnego serialu "Przyjaciele". Mężczyzna zmarł w wieku 54 lat, jego ciało zostało odnalezione w jego domu w Los Angeles.

  Służby ratownicze odnalazły Perry'ego martwego około godziny 16 czasu miejscowego. Detektywi z wydziału policji Los Angeles prowadzą obecnie śledztwo w tej sprawie, jednak nie ujawniają jeszcze przyczyny jego śmierci.

  W tej chwili służby nie podejrzewają, by do jego zgonu przyczyniły się osoby trzecie. Na miejscu nie znaleziono też żadnych narkotyków. Według "Los Angeles Times" w domu odnaleziono za to leki na receptę i dlatego zlecono badania toksykologiczne.

  Nie był tylko Chandlerem z Przyjaciół- inne role Matthew Perry`ego

  Matthew Perry najlepiej znany był jako Chandler z kultowych "Przyjaciół". Po jego śmierci oświadczenie wydali twórcy "Przyjaciół" Marta Kauffman i David Crane oraz producent wykonawczy Kevin Bright:

  Jesteśmy zszokowani i głęboko, głęboko zasmuceni śmiercią naszego ukochanego przyjaciela Matthew.

  Jednak warto wspomnieć, że Perry nie ograniczał się tylko do tej postaci i pojawiał się na ekranie znacznie częściej.

  W swojej autobiografii „Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz” aktor pisał o swoich problemach wynikających z tego, że ludzie zawsze i wszędzie widzieli w nim tylko Chandlera, a on miał na imię Matthew, a na nazwisko Perry.

  Matthew Perry znany był także z "Żony idealnej", "Studio 60", "Go On" i "The West Wing". Na koncie miał tez wiele gościnnych ról, m.in. w "Simpsonach", "Ally McBeal", "Scrubs", "Cougar Town" i "Terapii w sieci".

  Matthew Perry- życie i kariera

  Matthew Perry rozpoczął swoją karierę aktorską w 1988 roku w serialu "Second Chances" i odnosił duże sukcesy zwłaszcza w latach 90. i na przełomie wieków. Zdobył znaczną liczbę ról filmowych i telewizyjnych, w tym takie, które na stałe zapadły widzom w pamięć.

  Dzięki roli Chandlera w "Przyjaciołach" zdobył ogromną popularność, ale równie istotny wpływ na jego karierę miały filmy takie jak "Polubić czy poślubić" i "Troje do tanga". W 2000 roku wystąpił u boku Bruce'a Willisa w filmie "Dzieciak", a następnie kontynuował współpracę z nim w dwóch częściach serii "Jak ugryźć 10 milionów". Matthew Perry pojawił się także w serialach telewizyjnych, takich jak "Prezydencki poker" i "Studio 60" autorstwa Aarona Sorkina.

  W ostatnich latach widzowie mieli okazję oglądać go w "Żonie idealnej" oraz "Sprawie idealnej". Nie zabrakło go również w specjalnym programie z udziałem obsady "Przyjaciół" zatytułowanym "Przyjaciele: Spotkanie po latach" z 2021 roku, gdzie pojawił się obok innych gwiazd tego kultowego serialu.

  Udostępnij: