Co oglądać w kinie w lipcu?

Letnie, ciepłe wieczory to idealny moment, by wybrać się do kina. Zwłaszcza gdy wakacyjny repertuar jest tak obiecujący. Od pełnych pasji romansów po ekscytujące filmy science fiction – przedstawiamy najbardziej oczekiwane premiery kinowe na lipiec 2024.

  Najważniejsze premiery kinowe lata!

  Oto najbardziej oczekiwane premiery kinowe na lipiec 2024.

  Zdjęcie Co oglądać w kinie w lipcu? #1

  „MaXXXine”

  Do Hollywood lat 80. przybywa gwiazda filmów dla dorosłych, Maxine Minx, z nadzieją na osiągnięcie wielkiego sukcesu w Los Angeles. Jednak miasto skrywa niebezpieczeństwo - tajemniczy morderca poluje na hollywoodzkie gwiazdy. Jego zbrodnie zagrażają ujawnieniem mrocznej przeszłości Maxine.

  Premiera 5 lipca.

  „Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo”

  Wyobraź sobie Amelię, ale z kłami i pragnieniem ludzkiej krwi. Sasha, 68-letnia nastolatka (u wampirów czas płynie inaczej), niepokoi całą swoją rodzinę. Mimo ich próśb i tłumaczeń, Sasha odmawia zabijania ludzi. Twierdzi, że prędzej umrze z głodu, niż napije się krwi z pulsującej żyły. Ku przerażeniu rodziców, ciotki i kuzynki, woli pić krew z plastikowych torebek. Jednak pewnego dnia spotyka zagubionego nastolatka Paula, który pragnie śmierci i chętnie ofiaruje swoją krew Sashy.

  Premiera  5 lipca.

  „Kod zła”

  Akcja "Kodu zła" toczy się w 1974 roku i śledzi losy agentki FBI Lee Harker (Maika Monroe), która próbuje schwytać seryjnego mordercę (grany przez Nicolasa Cage'a). W toku śledztwa sprawa przybiera niespodziewany obrót, gdy pojawiają się dowody na związki z okultyzmem. Harker odkrywa również, że ma osobisty związek z zabójcą i musi go powstrzymać, zanim ten ponownie zaatakuje.

  Premiera 12 lipca.

   

  „Zabierz mnie na Księżyc”

  Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. XX wieku, podczas lądowania statku Apollo 11 na Księżycu. Główna bohaterka, Kelly Jones (Scarlett Johansson), ekspertka ds. marketingu, ma za zadanie poprawić publiczny wizerunek NASA. W tym czasie dyrektor startu, Cole Davis (Channing Tatum), skupia się na udanej realizacji misji. Jednak pojawia się niespodziewany zwrot akcji – Jones dostaje polecenie zorganizowania alternatywnego lądowania w studiu telewizyjnym, na wypadek, gdyby prawdziwa misja się nie powiodła. Rozpoczyna się odliczanie, a widzowie będą świadkami, które lądowanie zapisze się w historii. W rolach głównych występują: Channing Tatum, Scarlett Johansson, Woody Harrelson i Ray Romano.

  Premiera 12 lipca.

   

  „Twisters”

  W lipcu do kin wejdzie kontynuacja niezwykle popularnego filmu katastroficznego z 1996 roku, "Twister".

  "Twisters" opowiada o łowcach burz, którzy muszą zmierzyć się z nowymi, potężnymi tornadami. Film skupia się na historii byłej łowczyni burz Kate Cooper (Daisy Edgar-Jones) i ryzykanckiej gwiazdy mediów społecznościowych Tylera Owensa. Znajdując się w centrum burz nad środkową Oklahomą, wyruszają na niebezpieczną misję, aby uratować jak najwięcej ludzkich istnień w obliczu nadchodzącego zagrożenia.

  Premiera 18 lipca.

   

  „Deadpool & Wolverine”

  Było tylko kwestią czasu, kiedy Wade Wilson (Ryan Reynolds) i Logan (Hugh Jackman) pojawią się razem na ekranie. Produkcja Shawna Levy'ego to długo wyczekiwany crossover uniwersum MCU i X-Men, na który fani czekali od dawna!

  Komiksowi entuzjaści wiedzą, że te dwie postacie mają bogatą historię, począwszy od wspólnego pochodzenia (obaj byli eksperymentami w ramach projektu Weapon X), aż po skomplikowaną dynamikę wrogów, którą rozwinęli przez lata. Ich pierwszy wspólny film fabularny będzie kontynuacją historii Deadpoola, jednocześnie wprowadzając go do MCU. Po perypetiach związanych z podróżami w czasie w „Deadpool 2”, Wade Wilson zostaje porwany i zwerbowany przez Straż Ochrony Czasoprzestrzeni do udziału w misji zagrażającej wielu wszechświatom. Przy tak ogromnym zadaniu Wade będzie potrzebował pomocy pewnego bohatera z pazurami z adamantium.

  Premiera 26 lipca.

  Udostępnij: