Przy tych dramatach nie powstrzymasz łez! Najsmutniejsze filmy wszechczasów!

Każdy z nas od czasu do czasu doświadcza chwil smutku, zniechęcenia lub melancholii. W takich momentach niektórzy wybierają filmy, które niekoniecznie mają radosną fabułę. Oglądanie takich produkcji może być okazją do wyładowania emocji i zanurzenia się w refleksjach nad życiem. Dlatego przygotowaliśmy listę filmów, które zawsze poruszają do głębi i mogą wywołać łzy. Czasem potrzeba nam chwili w melancholii, aby móc oczyścić się z nagromadzonych emocji.

Przy tych dramatach nie powstrzymasz łez!

Przygotowaliśmy listę filmów, które zawsze poruszają do głębi i mogą wywołać łzy.

ZOBACZ TAKŻE: Zmarła polska aktorka znana z “M jak Miłość”, “Ojca Mateusza”, czy “Rancza”

„Zielona mila"

Film, który powstał w 1999 roku jest ekranizacją książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Tu kultowe dzieło w reżyserii Franka Darabonta, z Tomem Hanksem w roli Paula Edgecomba i Michaelem Clarkiem Duncanem w roli Johna Coffeya, zostało czterokrotnie nominowane do Oscara.

Akcja toczy się w Ameryce lat 30. XX wieku, a jej bohaterowie to więźniowie oczekujący na wykonanie kary śmierci i pilnujący ich strażnicy. Jednym z głównych bohaterów jest John Coffey, zagadkowy olbrzym, skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach. Czy obdarzony niezwykłą mocą mężczyzna mógł popełnić tak straszliwy czyn?

„Chłopiec w pasiastej piżamie”

To powieść autorstwa John’a Boyne'a, która zachwyciła miliony czytelników na całym świecie, na jej podstawie w 2008 roku powstał kultowy film. Wstrząsająca historia niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwóch chłopców pochodzących z zupełnie różnych światów, oddzielonych przez obozowe druty. o opowieść o przyjaźni, między Szmulem, żydowskim więźniem obozu koncentracyjnego i Bruno- synem komendanta obozu. Choć obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, to los traktował ich zupełnie inaczej. Podziały narodowe, rasowe czy religijne nie miały dla chłopców najmniejszego znaczenia, dla nich liczyła się jedynie przyjaźń oraz prawo do beztroskiego i szczęśliwego dzieciństwa.

Zdjęcie Przy tych dramatach nie powstrzymasz łez! Najsmutniejsze filmy wszechczasów! #1

„Manchester by the Sea”

Po śmierci Joe'go (Kyle Chandler), starszego brata, Lee Chandler (Casey Affleck), zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

„W pogoni za szczęściem”

Historia Chrisa Gardnera (granego przez Willa Smitha) opowiada o inteligentnym i utalentowanym mężczyźnie, który zarabia na życie, sprzedając sprzęt medyczny. Praca ta nie jest ani satysfakcjonująca, ani dobrze płatna. Pełen ambicji, Chris stara się o staż w prestiżowej firmie maklerskiej, gdzie, mimo braku formalnego wykształcenia, udaje mu się pokonać wielu lepiej wykwalifikowanych kandydatów. Proces nauki pochłania dużo jego czasu, co negatywnie wpływa na jego pracę, a w konsekwencji na sytuację finansową. Chris i jego pięcioletni syn muszą zmierzyć się z trudnymi warunkami, często nocując w schroniskach i na przystankach autobusowych. Pomimo tych przeciwności, Chris nie poddaje się i wytrwale dąży do osiągnięcia lepszego życia oraz szczęścia.

„Requiem dla snu”

To poruszająca historia czwórki mieszkańców Brooklynu, którzy, w dążeniu do spełnienia swoich marzeń, wchodzą na niebezpieczną drogę uzależnień. Harry, zajmujący się dystrybucją narkotyków, jego matka Sara, uzależniona od tabletek na odchudzanie, Marion, dziewczyna Harry'ego uzależniona od narkotyków, oraz najlepszy przyjaciel Harry'ego, wszyscy kończą tragicznie, próbując uciec od rzeczywistości. Każdy z bohaterów zmaga się z własnymi nałogami - narkotykami, słodyczami, czy telewizją - nie potrafiąc odnaleźć się w chaotycznym świecie. "Requiem dla snu" to hipnotyzująca opowieść o pragnieniu miłości, życiu w iluzji i kłamstwie, oraz o niszczącej sile uzależnienia.

Udostępnij: