15 najpiękniejszych cytatów z książki „Pamiętnik”

Na kartach pamiętnika spisana jest wzruszająca i piękna opowieść o parze zakochanych, którą starszy mężczyzna każdego dnia odczytuje chorej na Alzheimera kobiecie. To historia o bogatej dziewczynie z miasta i ubogim chłopaku z prowincji, których połączył płomienny romans. Zostali jednak wbrew sobie rozdzieleni, a ich miłość wystawiona na próbę. Czy ich ścieżki ponownie się przetną? „Pamiętnik” to historia wielkiej ponadczasowej miłości i jedna z najbardziej znanych powieści Nicholasa Sparksa. Oto 15 najpiękniejszych cytatów z książki!

  Historia wielkiej miłości

  „Pamiętnik” to książka, którą po prostu trzeba przeczytać. To chwytająca za serce opowieść o miłości, która rozkwitła na początku lat 40. gdzieś w Karolinie Północnej, między dziewczyną z dobrego domu i ubogim pracownikiem tartaku. Choć łączące ich uczucie było płomienne, zostali rozdzieleni, a ich miłość wystawiono na próbę… Czy los ponownie połączy zakochanych?

  15 najpiękniejszych cytatów z książki „Pamiętnik”
  1.  

  Cisza jest święta. Zbliża ludzi, gdyż tylko ci, którzy się dobrze ze sobą czują, mogą siedzieć w milczeniu.

  1.  

  Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe.

  1.  

  Kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie(...). I cokolwiek byś zrobił, zostanie z tobą. Na zawsze.

  1.  

  Człowiek zupełnie nie wie, kiedy tonie, która kropla wody wyznacza mu koniec.

  1.  

  Była ucieleśnieniem moich marzeń. Dzięki niej stałem się tym, kim jestem, a trzymanie jej w ramionach wydawało się bardziej naturalne niż bicie serca.

  1.  

  I choć możecie nazwać mnie marzycielem albo głupcem, czy jeszcze kimś innym, wierzę, że wszystko może się zdarzyć.

  1.  

  Słońce już wzeszło i siedzę przy oknie, zasnutym mgłą mijającego życia.

  8.

  Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.

  9.

  Lato się kończy, ale nie to, co nas połączyło.

  10.

  Jesteś odpowiedzią na każdą modlitwę, jaką zanosiłem. Jesteś pieśnią, marzeniem i szeptem.

  11.

  Z czasem namiętność ustąpi, jej miejsce zajmą poczucie bliskości i wzajemna zgodność charakterów.

  12.

  Przymknął oczy i znowu zobaczył oddalający się samochód. Ukochana odjeżdżała, zabierając ze sobą jego serce.

  13.

  Jestem zwyczajnym człowiekiem o zwyczajnych myślach i wiodłem zwyczajne życie. Nikt nie postawił pomnika ku mej czci, a moje imię szybko pójdzie w zapomnienie, lecz kochałem – całym sercem i duszą – a to, moim zdaniem wystarczająco dużo.

  14.

  Rozstanie boli tak bardzo dlatego, że nasze dusze stanowią jedno. Może zawsze tak było i może na zawsze tak pozostanie. Może przed tym wcieleniem żyliśmy po tysiąc razy i w każdym życiu siebie odnajdywaliśmy. I może za każdym razem z tego samego powodu nas rozdzielano.

  15.

  Jesteś każdą moją myślą, każdą nadzieją, każdym moim marzeniem, i nieważne, co przyniesie nam przyszłość: każdy wspólnie spędzony dzień to najwspanialszy dzień mego życia. Zawsze będę należał wyłącznie do Ciebie.

  ZOBACZ TAKŻE: 20 najpiękniejszych cytatów z książki „Mały Książę"

  Udostępnij: