8 cytatów z książki „Intruz” autorstwa Stephenie Meyer, które potrafią tknąć serce

Powieść science fiction/romans „Intruz” napisana przez Stephenie Meyer została wydana 6 maja 2008 roku, a w polskich księgarniach pojawiła się 14 listopada 2008 roku.

Książka opowiada o inwazji niewidzialnego wroga, ale pewne fragmenty potrafią trafić w serca.

Oto 8 cytatów z książki „Intruz”

1. Nie obchodzi mnie ta twarz, tylko jej wyraz. Nie obchodzi mnie ten głos, tylko to, co mówisz. Nie obchodzi mnie to, jak w tym ciele wyglądasz, tylko co nim robisz. Ty jesteś piękna.

2. - Przez osiem pełnych żyć nie spotkałam nikogo, dla kogo zostałabym na jednej planecie, za kim powędrowałabym gdziekolwiek. Nigdy nie znalazłam sobie partnera. Dlaczego teraz? Dlaczego ty? Należysz do innego gatunku. Jak możesz być moim partnerem?

    - Świat jest dziwny – odparł cicho".

3. Miłość ludzka była trochę nieobliczalna, nie rządziła się wyraźnymi regułami (...). A może po prostu pod jakimś względem była lepsza? Skoro ludzie potrafili tak zapalczywie nienawidzić, widocznie umieli też kochać mocniej, żywiej i płomienniej? Nie rozumiałam, czemu tak rozpaczliwie pragnę tej miłości. Wiedziałam tylko, że była warta całego ryzyka i wszystkich cierpień, jakimi ją okupiłam. Była jeszcze wspanialsza, niż myślałam. Była wszystkim".

4. Wiedziałam, że ludzie, gdy mają na myśli wielki smutek, mówią o "złamanym sercu". (...) Zawsze jednak myślałam, że to zwykła przenośnia, utarte powiedzenie niemające żadnego pokrycia w ludzkiej fizjologii, coś jak "błękitna krew". Dlatego ból w piersi zupełnie mnie zaskoczył. Mdłości - owszem, gula w gardle - jak najbardziej, i tak, oczywiście, łzy i pieczenie w oczach. Ale to rozdzierające uczucie w piersi? Nie mogłam tego pojąć.

Zdjęcie 8 cytatów z książki „Intruz” autorstwa Stephenie Meyer, które potrafią tknąć serce #1

5. Otarłam łzy wolną ręką, ale w ich miejsce od razu popłynęły następne. Nie, tam, dokąd się wybierałam, nie mogłam zabrać nawet wspomnienia.

    - Co mogę ci dać, Wando? - nalegał.

    Wzięłam głęboki oddech i odpowiedziałam, starając się mówić pewnym głosem.

    - Podaruj mi kłamstwo, Jared. Powiedz mi, że chcesz, żebym została.

6. Wiedzieć, że ktoś cierpi pod twoim dachem, to jak czuć swędzenie i nie móc się podrapać".

7. "Kto wie, czy na tej planecie każda radość nie musiała być okupiona taką samą ilością bólu, jak gdyby istniała jakaś tajemna waga, której szale zawsze były równe"

8. Kłamstwo wypowiedziane 100 razy w końcu stanie się prawdą.

+
Udostępnij: