„Jedenaście minut” - 10 poruszających cytatów z książki autorstwa Paulo Coelho

Książka „Jedenaście minut” autorstwa Paulo Coelho do 2005 roku została sprzedana w ilości 6 milionów egzemplarzy. Wydana w 2003 roku. Przetłumaczono ją na 39 języków.

Wiara w miłość

Rozczarowania i cierpienie potrafią bardzo szybko zniechęcić człowieka do dalszych działań. Złamane serce jest bólem, które ciężko da się znieść, szczególnie kiedy jest się młodą osobą, która nie do końca rozumie świata. Bohaterka książki, Maria, postanowiła zrezygnować z poszukiwania miłości i zaczęła prowadzić życie prostytutki, które tym bardziej zabijało w niej wiarę w miłość. Los jednak daje jej szansę – może wybrać dotychczasowe życie lub pokochać mężczyznę.

Zdjęcie „Jedenaście minut” - 10 poruszających cytatów z książki autorstwa Paulo Coelho #1

Oto 10 poruszających cytatów z książki

#1

Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.

#2

...bo człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności.

#3

Nie istnieje miłość bez wolności i na odwrót. Tylko ten, kto czuje się wolny, kocha bezgranicznie. A ten, kto kocha bezgranicznie, czuje się wolny.

#4

Nie ma nić trudniejszego od czekania. Muszę się z tym oswoić, poczuć, że jesteś ze mną, nawet jeśli nie ma cię w pobliżu.

#5

Miłość kojarzy się bardziej z nieobecnością niż obecnością ukochanej osoby.

#6

Miłość nie kryje się w drugiej osobie. Ona jest w głębi naszej duszy. Jednak do tego, aby ją w nas rozbudzić, potrzebny jest drugi człowiek.

#7

Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz.

#8

Dziś jestem przekonana, że nikt nikogo nie traci, bo nikt nikogo nie może mieć na własność

#9

I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać.

#10

Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała. 

+

Udostępnij: