Książka „Cześć, co słychać?” autorstwa polskiej pisarki, Magdaleny Witkiewicz, została wydana w 2016 roku i już długo pozostaje jedną z ulubionych książek czytelników. Porusza życiowe kwestie i emocjonalne problemy, z którymi każdy w pewnym stopniu może się utożsamić.
Powitanie po latach
Zuzanna ze swoim mężem jest już od wielu lat. Jest on troskliwy i czuły oraz doskonale dba o swoją rodzinę. Mimo tak ułożonej relacji, w związku pojawia się rutyna, która potrafi wiele zmienić. Pasja oraz ekscytacja uległy zamazaniu i pozostała tylko codzienność, która coraz bardziej pochłania ich emocje. Do Zuzanny jednak powracają wspomnienia z lat szkolnych, kiedy po spotkaniu ze szkolnymi przyjaciółkami przypomina sobie o swojej pierwszej miłości. Odnajduje mężczyznę i postanawia skontaktować się z nim przez internet. Kto by pomyślał, że powitanie po latach może tak wiele zmienić i rozbudzić dawne emocjie.
Poznaj 7 dających do myślenia cytatów
1#
Najbardziej smakuje to, czego nie możemy mieć. Nawet jeżeli codziennie jemy przepyszną czekoladę, to czasem zatęsknimy za ziemniakami.
2#
Czy skały są z natury romantyczne? Nie. Są zimne. Ale lepiej w czasie ulewy czy niebezpieczeństwa schronić się w jaskini niż na łące pełnej pachnących kwiatów.
3#
Niestety oboje wiedzieliśmy, że nikt nie da nam urlopu od rzeczywistości. Nie można sobie wyciąć kawałka w życiorysie, zapakować w złote pudełeczko i głęboko ukryć przed całym światem.
4#
Często zastanawiamy się "co by było gdyby", ale zapominamy o tym, iż nie mamy już wpływu na przeszłość. Zamiast skupić się na przyszłości zastanawiamy się, jak cofnąć czas, by w przyszłości wybrać inną życiową ścieżkę.
5#
Czasem tęsknię za czymś, czego nie potrafię nazwać, uśmiecham się do ludzi, chociaż w sercu mam bałagan. Może coś tracę, zyskując spokój.
6#
To, ile mamy lat, zależy tak naprawdę tylko od nas. Oczywiście może kondycja fizyczna, może zdrowie stoją na trochę niższym poziomie niż wcześniej, ale to też tylko od nas zależy.
7#
W połowie życia ludzie są zdolni do najbardziej zaskakujących posunięć, czasem zupełnie niepasujących do ich osobowości.