Delikatna i przyjemna książka wydana w 2018 roku autorstwa Jakuba Małeckiego. „Nikt nie idzie” to subtelna historia pełna uczuć – samotności oraz miłość. Na długo pozostaje w pamięci oraz w sercu.

Własny świat

Tajemniczy z balonami, który nieustannie wracał w myślach do Olgi, sprawił, że jej świat się zmienił. Dwójka obcych sobie ludzi ponownie się spotyka wraz z tragicznym wydarzeniem. Jest to historia, która nie jest oczywista. Przedstawia szczegóły i detale, które składają się w całość. Książka zmusza czytelnika, aby czytał między wierszami i dostrzegł, że odpowiedzi kryją się w tym, co nie jest oczywiste.

Zdjęcie „Życie jest niesprawiedliwe” - 6 pięknych i refleksyjnych cytatów z książki „Nikt nie idzie” #1

Oto 6 pięknych i refleksyjnych cytatów z książki

1#

Czasami podczas podróży ogarniało ją zdziwienie, że tak bardzo potrafi skupić się na drobnym wycinku świata, ignorując całą olbrzymią resztę. Szef, chamski komentarz na Fejsie, krzywe spojrzenie sąsiadki. Nieporozumienie z koleżanką i korek na Marszałkowskiej.

2#

Wiersze fascynowały go, ale robiły mu krzywdę. Zabierały spokój, męczyły. Czasami przychodziło mu do głowy, że wolałby nigdy nie zainteresować się haiku, nie wiedzieć tego wszystkiego, nie znać tych myśli i słów.

3#

Życie jest niesprawiedliwe, mawiali ci, którym się poszczęściło, zamykając tragedię wszystkich niepełnosprawnych w tych trzech zwyczajnych słowach, a potem wracali do swoich spraw.

4#

Czuł, że to chyba już za późno, że sobie nie poradzi. Że nie zdoła przeprosić jej za te wszystkie momenty, kiedy stchórzył.

5#

Takie rzeczy po prostu czasem się zdarzają.

6#

Im jestem starszy, tym więcej rzeczy mnie stresuje.