Wydana w 2017 roku książka autorstwa Jennifer L. Armentrout pod tytułem „Co przyniesie wieczność” to historia o ludziach, którzy w młodym wieku musieli zmierzyć się z gorzkim smakiem życia. Jest to wyjątkową książką, która porusza tematy, o których zazwyczaj się nie rozmawia. Poruszająca i chwytająca za serca historia.

Wyjść z ciszy

Życie Mallory niczym nie przypominało tego z bajek. Dziewczyna już w młodym wieku musiała doświadczać przemocy i cierpienia. Nauczyła się nic nie mówić. Zrozumiała, że cisza jest jej jedynym ratunkiem. Teraz znajduje się w miejscu, które daje jej możliwość na ponowne odnalezienie szczęścia. Postanawia pomóc sobie i decyduje się na ostatni rok w publicznej szkole, gdzie spotyka dawnego przyjaciela, Ridera, który doskonale wie, przez co dziewczyna musiała przejść.

Jest to książka nie tylko o uczuciach miedzy dwójką młodych ludzi, ale również o przekraczaniu własnych granic, leczeniu traum i walce o lepsze jutro.

Zdjęcie „Kształtuje nas ciąg wydarzeń” – 7 prawdziwych cytatów z książki „Co przyniesie wieczność” #1

Poznaj 7 prawdziwych cytatów z książki

1#

Jeśli ludzie zachowują się podle, nie są godni uwagi.

2#

Ludzie mogą mówić różne bzdury. Mogą myśleć, co tylko chcą, ale to ty kontrolujesz, co w związku z tym odczuwasz.

3#

Rozumieliśmy, że posiadanie dachu nad głową niekoniecznie oznaczało bezpieczeństwo. Czasami dom stanowił najbardziej niebezpieczne miejsce na świecie.

4#

Kształtuje nas ciąg wydarzeń, na które składają się zachowania różnych ludzi. Nauczyłam się, że nawet potwory mogą mieć na nas pozytywny wpływ. Nauczyłam się, że są na tym świecie osoby, które potrafią bezinteresownie otworzyć swoje domy i serce. Nauczyłam się, że nieznajomi mogą być tolerancyjni i dobrzy. Nauczyłam się, że ci, którzy zawsze pomagają innym, sobie nie pomagają wcale, ale, co najważniejsze, dzięki tym wszystkim osobom nauczyłam się czegoś niewiarygodnego - nauczyłam się, że mogę stanąć tu dziś przed wami i mówić.

5#

Przypominałam płótno w miejscach, na które padły tylko niewielkie kropelki farby. Istniały rzeczy, które lubiłam robić, które przykuwały moją uwagę, jednak przez lata czułam się po prostu pusta.

6#

Wieczność była czymś, co braliśmy za pewnik, ale problem z nią był taki, że tak naprawdę nie istniała.

7#

Życie było jak tworzenie wystąpienia. Niekoniecznie chodziło o rezultat, ale bardziej o same starania.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img