Niesamowita powieść autorstwa Agnieszki Olejnik pod tytułem „Dziewczyna z porcelany” została wydana w 2015 roku i od tamtej pory zdobyła duże grono fanów. Czuła i ciepła historia, która wciąga czytelnika i porywa serce.

Powrót do domu

Michał to młody chłopak, który dopiero zaczyna poznawać na czym polega dorosłe życie. Uczy się odpowiedzialności i zaradności, jednakże bardziej skupia się na swoich pasjach, studiach, upodobaniach i dziewczynach. Prowadzi bogate i upragnione życie, dopóki nie został zmuszony wrócić do rodzinnego domu, jako że jego brat wymagał opieki. Michał nie spodziewał się, że jego powrót wywróci jego życie do góry nogami.

Na miejscu poznaje Zuzannę, sąsiadkę, która jest nauczycielka rosyjskiego i... rozwódką. Początkowo wszystko wyglądało normalnie. Z czasem jednak Michał zaczął dostrzegać w kobiecie coś więcej. Coś, co przerodziło się w uczucia, które z czasem okazują się niewystarczające, aby ich wyjątkową relacją mogła przetrwać.

Zdjęcie 6 prawdziwych cytatów z książki „Dziewczyna z porcelany” Agnieszki Olejnik #1

Poznaj 6 prawdziwych cytatów z książki

1#

W pewnym momencie robi się tak pusto - wyjaśniła - że człowiek za wszelką cenę chce z kimś być.

2#

- Michał- dodała jeszcze Anka. - Powiem ci jedno. Czasem warto powalczyć.

- Tak, tak. Wiem.

- Ale niekiedy lepiej odpuścić. Wszystko zależy od jednej rzeczy.

- Jakiej?

- Czy jest się w stanie wybaczyć. Ale tak naprawdę.Nie tylko odsunąć na bok, zapomnieć albo udawać, że tego nie było. Wybaczyć.

3#

Czy miłość oślepia ludzi tak bardzo, że nie widzą, gdzie zaczyna się zwykłe świństwo?

4#

Tylko czasem są takie dni... jak dziś. Kiedy wszystko się sypie.

5#

- Wiesz - powiedziałem budując wieżę - figura nie jest taka ważna, kiedy kobiecie brakuje zwyczajnego ciepła.

6#

Jak mogłem kiedyś sądzić, że wygląd i strój są tak piekielnie ważne? Teraz nie miało to dla mnie żadnego sensu. Po co to komu? Jakie ma znaczenie, co założę: popielaty płaszcz z najnowszej kolekcji czy starą, brązową kurtkę?Czy kobieta ma modną kieckę, czy rozciągnięty dres? Jest szczupła i umięśniona czy ma fałdki tłuszczu? Nieistotne. Ważne, że można na niej polegać, wierzyć jej słowom i być pewnym jej uczuć. Najważniejsze są czułość, ciepło i zaufanie. Trzeba znaleźć osobę, z którą ma się o czym rozmawiać i potrafi milczeć. Taką kobietę, w którą chce się wtulić twarz i do końca życia wdychać jej zapach – jej, a nie perfum, jakich używa. To właśnie jest ważne i paradoksalnie, dopiero kiedy mi tego zabrakło, pojąłem, na czym polega prawdziwe uczucie.

Sprawdź ofertę naszego oficjalnego sklepu: