„Tysiąc pocałunków” autorstwa Tillie Cole zdobywa serca czytelników już od 2016 roku. Jest to historia o miłości, która trwała od najmłodszych lat i miała istnieć na wieki. Historia o życiu, które dotyka każdego bez względu na wiek. Historia pełna emocji i zmuszająca do refleksji nad własnym życiem.

Miłość po latach

Rune, jako siedemnastoletni już chłopiec, wraca z Norwegii do rodzinnego miasteczka w stanie Georgia, gdzie liczy na spotkanie z dawną przyjaciółką i miłością – Poppy. Jeszcze przed wyjazdem obiecali sobie, że ich uczucie nic nie rozdzieli. Bez względu na kilometry i czas nadal będą przy sobie. Niestety, ale pewnego dnia Poppy zrywa kontakt, a chłopak wraca z nadzieją na poznanie prawdy. Nie spodziewał się jednak, że prawda usłyszana od dziewczyny może aż tak złamać mu serce.

Oto 7 refleksyjnych cytatów z książki

1#

W uśmiechu promienie słońca, w sercu poświata księżyca.

2#

- Nic, co piękne nie może trwać wiecznie, prawda? Jak spadające gwiazdy. Zazwyczaj widzimy je nieruchome. Większość z nas myśli, że są stałe, zapominając nawet o ich istnieniu. Jednak, gdy ktoś zauważy, że jedna z tych gwiazd spada, pamięta tę chwilę na zawsze, wypowiada nawet życzenie. - Wzięła głęboki wdech. - Spadająca gwiazda spada tak szybko, że ludzie doceniają krótki moment, gdy mogli ją dostrzec.

3#

Dlaczego nie patrzymy na ukochaną osobę, jakbyśmy mieli już jej nie zobaczyć? Gdybyśmy to robili, nasze życie byłoby cudowne. Byłoby prawdziwe i pełne.

4#

Pokazywał, że miłość to nic innego jak upór. Pewność, że nasza druga połowa jest doceniana w każdy możliwy sposób. Każdej minuty, każdego dnia.

5#

Nasza miłość, która przyszła, by dać nam lekcję. By pokazać, jak naprawdę jesteśmy zdolni kochać.

6#

-Warto wiesz?

-Warto co?

- Śmiać się. Warto śmiać się. Warto być szczęśliwym. W przeciwnym razie życie nie miałoby sensu.

7#

(...) to, co najpiękniejsze w życiu, nie trwa długo.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img