Pierwsze wydanie „Poradnik pozytywnego myślenia”, autorstwa Matthew Quick’a, miało miejsce w 2012 i od tamtej pory rozwesela, ale też daje do myślenia niejednej osobie. Historia o nadziei, pozytywnym myśleniu i przeciwnościach, z którymi musimy się zmierzyć.

Życie jak w filmie

Pat wierzy, że któregoś dnia uda mu się odzyskać swoją byłą żonę. Postanawia zrobić wszystko, aby wróciła. Na co zatem się decyduje? Zaczyna dbać o formę – biega, trenuje. Dodatkowo chodzi na mecze i do terapeuty, jako że kilka lat swojego życia spędził w zakładzie dla psychicznie chorych. Mimo wszystko Pat jest pełny nadziei i ma wrażenie, że życie jest niczym film, w którym możemy zobaczyć szczęśliwe zakończenia.

Pomimo dobrych chęci i ogromnej nadziei, Pat musi zmierzyć się z różnymi przeciwnościami. Terapeuta zachęca go do zdrady, jego ulubiona drużyna przegrywa, a ojciec Pata obwinia właśnie jego o tę przegraną. Jakby tego było mało, w życiu Pata pojawia się Tiffany – piękna i również z problemami psychicznymi. Czy mimo wszystko uda mu się zobaczyć szczęśliwe zakończenie?

Poznaj 6 pozytywnych cytatów z książki

1#

Świadomość, że cuda się zdarzają, wielu ludziom daje siłę do życia.

2#

To nie twoje pragnienia, ale czyny sprawiają, że jesteś dobrym człowiekiem.

3#

Wszystko zaczyna się od kłopotów, ale po jakimś czasie przyznajesz się do tego, że masz problemy i ciężko pracujesz, żeby stać się lepszym człowiekiem, a to właśnie przyciąga szczęśliwe zakończenie i pozwala mu rozkwitnąć.

4#

Tak sobie myślę, że nastąpiła ta część filmu, w której wydaje się, że nic się nie uda. Muszę sobie przypominać, że wszyscy bohaterowie przechodzą przez tego typu ponury moment, zanim czeka ich szczęśliwe zakończenie.

5#

Ćwiczę bycie miłym, a nie stawianie na swoim.

6#

Pamiętaj, przyszłość zaczyna się dziś.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img