Książka autorstwa Mariusza Szczygła pod tytułem „Nie ma” została wydana w 2018 roku i przedstawia życie ludzi – z różnych zakątków świata, z różną historią, doświadczeniami, statusem i uczuciem braku. Niesamowita literatura faktu, która rozprawia się z prawdziwymi przemyśleniami.

Nie ma

Rozmówcami autora są prawdziwi ludzie, którzy na różny sposób odczuwają i rozprawiają się z brakiem. Brakiem bliskich, brakiem decyzji, brakiem osobowości, brakiem czegokolwiek. Część pogrąża się w tej myśli, inni wykorzystują ją na swoją korzyść. Każdy z nich inaczej rozumie, odczuwa i rodzi sobie z tym stanem – stanem braku i pustki.

Książka zawiera wyjątkowe rozmowy zwykłych ludzi, którzy w interesujący sposób przedstawiają swój punkt widzenia, nadają innego obrazu tego stanu i rozprawiają się ze swoją własną historią.

Poznaj 7 interesujących cytatów z książki

1#

Dorosły stajesz się dopiero, gdy stracisz to, co naprawdę kochasz.

2#

Prawa logiki, równie jak prawo ciążenia, krępują człowieka.

3#

A bo w młodości byłam typem podglądacza. Psychologicznego podglądacza. W ludziach szukałam cech, które mi się podobają i które mogłyby pasować do mnie. Zastanawiam się, czy mogę taką cechę przejąć. Trochę modyfikacji, pracy nad sobą i ukształtowałam nową Ewę.

4#

Odkryłam, że jak tylko jakaś absurdalna myśl przekradnie się do głowy, to ona ciągnie następną. I zaczynasz brodzić w absurdach, choćbyś wiedział, że one w ogóle cię nie dotyczą. Jednak nie możesz z nich wyjść. Tworzysz na swój temat sztukę, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

5#

Przyjemność - jak dawno zauważyła ludzkość - jest niewielka, jeśli się nią z kimś nie podzielimy.

6#

Młodzi ludzie często myślą, że w związku ważne są namiętności, a w końcu okazuje się, że najważniejsza ze wszystkiego jest herbata. I że potem brak jej najbardziej.

7#

Pewne rzeczy, synu, trzeba sobie w głowie utrwalać. Potem mogą się człowiekowi przyśnić na przykład. Jak już całkowicie nie będzie widział.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img