Wydana w 2019 roku książka „Horyzont” Jakuba Małeckiego, to historia o dwóch światach, które odcięte od otoczenia ciągną do siebie. Poruszająca, interesująca i wyjątkowa historia o przeszłości w Afganistanie i rodzinnych tajemnicach.

Próba odnalezienia siebie

Maniek codziennie stara się rozprawić ze swoją przeszłością w Afganistanie. Spisuje swoje wspomnienia, aby któregoś dnia móc się od nich uwolnić. W sąsiednim mieszkaniu z życiem walczy Zuza, która musi stawić czoła nie tylko codziennym problemom, ale zostaje też wciągnięta w rodzinne tajemnice. Oboje odcięci od otoczenia odnajdują w sobie pewną więź, którą nie chcą zrywać.

Wyjątkowa historia o doświadczeniach, wspomnieniach, przyjaźni, tęsknocie i walce o swoje życie, siebie i nadzieję.

Poznaj 6 wyjątkowych cytatów z książki

1#

Kiedyś, jak każdy, marzyłem, żeby nie musieć nic robić. Gdybym spotkał tamtego dawnego siebie, poprosiłbym go, żeby marzył o czymś innym. Codziennie rano wstaje u brzegu olbrzymiego wolnego dnia z którym nie wiem, co zrobić.

2#

Przemykam przez kolejne dni, nie pozostawiając na nich wyraźnego śladu.

3#

Zamykam komputer i staje przy oknie, marząc, żeby przyszło już jutro, choć wiem, że jutro nic nie zmieni - nadal będę tym samym człowiekiem, a za oknem nadal będzie ten sam widok.

4#

Rozmawiamy o huraganach, które przetoczyły się ostatnio przez nasze życia, i o śmietnisku, jakie po sobie zostawiły.

5#

Wszystko toczy się własnym, niezależnym rytmem – słońca po prostu nie ma, a zaraz potem jest, by wieczorem, ukryte za budynkami, z powrotem po cichu zniknąć.

6#

Teraz, z perspektywy czasu i czterech tysięcy kilometrów, nie wiem, czy było w tym cokolwiek zabawnego, ale wówczas nie miałem w sobie nic oprócz śmiechu.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img