„Margo” autorstwa Tarryn Fisher została wydana w 2017 roku. To historia przedstawiająca losy młodej dziewczyny, które nie są do końca takie oczywiste. Książka jest interesującym zaproszeniem, aby głębiej wtopić się w ludzką psychikę i poznać jej działanie.
Jaka jest prawda?
Margo to nastolatka, której życie bardzo się różni od rówieśników. Dziewczyna mieszka w miejscu, które wysysa z niej życie, a matka, chora na depresję, traktuje ją jedynie jako służącą. Nastolatka żyje tak naprawdę w samotności, kiedy pewnego dnia poznaje chłopaka z sąsiedztwa. Niepełnosprawny chłopak zaczyna wprowadzać barwy do jej życia.
Kiedy w okolicy dochodzi do niebezpiecznych wydarzeń, dwójka przyjaciół decyduje się poznać prawdę i ukarać sprawców. Nikt z nich jednak nie wie, na jakie niebezpieczeństwo się narażają. Co jest prawdą, a co jednym wielkim kłamstwem?
Oto 8 refleksyjnych cytatów z książki
1#
Są rzeczy, których nigdy nie robimy, bo ktoś napełnia nas strachem przed nimi albo wmawia nam, że nie jesteśmy ich godni. Chcę zrobić wszystkie swoje nigdy - sama albo z kimś ważnym. Nie obchodzi mnie to. Chcę po prostu żyć.
2#
Jakże zaciekle walczymy o szczęście, a wreszcie mamy tę ulotną radość w rękach, trzymamy ją krótko i zaraz spływa między palcami jak woda. Nie chcę trzymać wody. Chcę trzymać coś twardego i solidnego. Coś, co potrafię zrozumieć.
3#
To zabawne, jak bardzo cenne może być dla kogoś to, co dla innych jest śmieciem.
4#
Żeby być naprawdę szczęśliwą, musisz tego chcieć. Choćby życie ci się skomplikowało, musisz zaakceptować to, co się stało, porzucić ideały i nakreślić nową mapę prowadzącą do szczęścia.
5#
Nie pozwól, by nienawiść cię zniszczyła. Inaczej stracisz duszę.
6#
Nie, marzenia nigdy nie są bez sensu. Marzenia to plany; dzięki nim twoje serce zaczyna bić, a kiedy zacznie, zaraz za nim podąża głowa.
7#
Walczcie o siebie. Macie prawo żyć i żyć dobrze. Odziedziczycie wady i stworzycie własne. Nie ma w tym nic złego. Użyjcie ich do przetrwania.
8#
Z odwagą sięgajcie po miłość. A przede wszystkim, nie wstydźcie się swojego pochodzenia i swoich błędów.