Wydana w 2007 roku książka „Szukając Alaski” autorstwa John’a Green’a to historia o odkrywaniu i poznawaniu świata przez młodych ludzi. To opowieść o relacjach i doświadczeniach, które mają wpływ na nasze życie. Jest to książka dla każdego – zaskakująca i ciekawa pozycja, do której się wraca.

Wielkie Być Może

Miles to nastoletni chłopiec, który prowadzi osamotnione życie. Nie jest zwyczajnym nastolatkiem, ale postanawia to zmienić i decyduje się na podróż, aby odnaleźć Wielkie Być Może. Zmienia szkołę i wyjeżdża do internatu, gdzie poznaje swojego współlokatora Chipa i trójkę innych znajomych – Alaskę, Larę i Takumiego. Wspólnie zaczynają budować między sobą przyjaźń i zgranie organizują żarty na nauczycielach oraz bogatych uczniach. Życie nastolatków wydawało się proste aż do momentu pewnej nocy, podczas której wszystko się zmieniło.

 

Poznaj 7 szczerych cytatów z książki

 

1#

W którymś momencie wszyscy podnosimy wzrok i uświadamiamy sobie, że zgubiliśmy się w labiryncie.

 

2#

Jezu, nie mam zamiaru być jednym z tych, którzy siedzą, gadając o tym, co zamierzają zrobić. Po prostu to zrobię. Wyobrażanie sobie przyszłości to rodzaj beznadziejnej tęsknoty.

 

3#

Jasne, że głupio tęsknić za kimś, z kim ci się nie układało. Ale nie wiem, fajnie było mieć kogoś, z kim można się kłócić.

 

4#

Nic nie jest wieczne, ani dane raz na zawsze, każdy dzień, gdy budzimy się razem, silni i zdrowi, pełni miłości, to dzień, którym należy się cieszyć i który trzeba przeżywać najlepiej, jak się potrafi.

 

5#

Tak wielu z nas musiało żyć z tym, co zrobili, bądź z tym, czego nigdy nie zrobili. Z tym, co się nie udało, z tym, co w danej chwili wydawało się właściwe, ponieważ nie potrafiliśmy przewidzieć przyszłości. Gdybyśmy tylko potrafili dostrzec niekończący się ciąg konsekwencji naszych najmniejszych czynów.

 

6#

Gniew odwraca uwagę od wszechogarniającego smutku.

 

7#

Spędzasz całe swoje życie w labiryncie, zastanawiając się, jak któregoś dnia z niego uciekniesz i jakie niesamowite to będzie uczucie, wmawiasz sobie, że przyszłość pomaga ci przetrwać, ale nigdy tego nie robisz. Wykorzystujesz przyszłość, żeby uciec od teraźniejszości.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img