Przeszłość potrafi niespodziewanie wracać do naszego życia i ukazywać rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Podobnie dzieje się w książce „Ciemno, prawie noc” autorstwa Joanny Bator. Wydana w 2012 roku książka przedstawia pogoń za sensem życia, za swoim celem, ale też prawdą, która kryje się w przeszłości.

Powrót do domu

W Wałbrzychu dochodzi do niewyjaśnionych zaginięć dzieci. Mieszkańcy starają się poznać prawdę, ale również dochodzi do dużego niezadowolenia, braku poczucia bezpieczeństwa oraz przemocy wobec zwierząt. Chaos w mieście sprawił, że reporterka Alicja wraca do swojego rodzinnego miasta, aby nagrać na ten temat reportaż. Tam jednak odkrywa znacznie więcej rzeczy, niż mogła przypuszczać. Dla Alicji powrót do Wałbrzycha okazuje się też powrotem do tajemniczej przeszłości jej rodziny.

 

Oto 7 prawdziwych i refleksyjnych cytatów z książki

 

1#

Każdy ma taki moment, od którego wszystko się zaczyna. Życie ma sens albo przynajmniej kierunek dopiero wtedy, gdy się ten moment rozpozna i zrozumie.

 

2#

Nigdy nie nauczyłam się strachu przed tym, kto może przyjść i gdy ktoś puka do drzwi, po prostu otwieram, bo złe i tak wejdzie bez pukania.

 

3#

Nie uzależniałam swojego szczęścia od kogokolwiek, bo szybko nauczyłam się, że nikt nikogo nie jest w stanie uszczęśliwić. Można jedynie uczynić swoje życie bardziej znośnym.

 

4#

Historia jest jak reportaż. Im większej liczbie ludzi udzieli się głosu, tym pełniejsza będzie opowieść, a tylko tak można dotrzeć do prawdy o tym, co się stało.

 

5#

Czasem skręca się w jakąś stronę tylko dlatego, że trzeba iść do przodu, choć wszystkie drogi wydają się równie beznadziejne.

 

6#

Koty nie potrafią płakać, dlatego boli je bardziej.

 

7#

Nie wierzę w przeznaczenie. To, co zrobi się potem, zależy od nas, od naszej woli, odwagi.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img