Wydana w 2015 roku książka autorstwa Jennifer Niven pod tytułem „Wszystkie jasne miejsca” to młodzieżówka, która może dla wielu okazać się bardzo zaskakująca. Porusza poważne tematy, z którymi w ciszy muszą zmierzyć się młodzi ludzie. Poruszająca i wstrząsająca.

Wzajemny ratunek

Finch to młody chłopiec, który szuka sposobu, jak odebrać sobie życie. Każdego dnia również poszukuje powodu, który pozwoli mu zostać. Violet natomiast przechodzi ciężki okres po stracie swojej siostry. Żałoba sprawia, że odlicza dni do momentu opuszczenia miasteczka. Kiedy ta dwójka się spotyka, odnajdują u siebie wzajemny ratunek i kiedy oboje w końcu wychodzą z cierpienia oraz bólu i wszystko wydaje się układać w odpowiednią formę, tak dla jednego z nich coś się kończy.

 

Historia poruszająca życie młodych ludzi, którzy muszą zmierzyć się z ciężarem żałoby, chorób psychicznych oraz kwestii odebrania sobie życia. Zachęca do refleksji na swój własny temat oraz osób, które nas otaczają.

 

Poznaj 7 pouczających cytatów z książki

 

1#

Największym problemem ludzi jest to, że zapominają, iż najczęściej liczą się właśnie drobiazgi.

 

2#

Wszyscy jesteśmy sami, uwięzieni w naszych ciałach i umysłach, a wszelkie towarzystwo, jakie mamy w tym życiu, to powierzchowna i przelotna sprawa.

 

3#

Dlatego właśnie lepiej udawać, że jest się taką samą osobą jak wszyscy, chociaż w głębi duszy człowiek wie, że jest inny.

 

4#

Jakie to musi być okropne uczucie kochać kogoś i nie móc mu pomóc.

 

5#

Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić już dzisiaj (...) Tylko teraźniejszość jest pewna.

 

6#

Przekonałem się na własnej skórze, że lepiej nie ujawniać swoich prawdziwych myśli. Kiedy milczysz, zakładają, że o niczym nie myślisz, widzą tylko to, co sam im pokazujesz.

 

7#

Ponieważ ludzie lubią, kiedy się udaje. Tak jest dla nich lepiej.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img