Wydana w 2020 roku książka „Ostatni lot” autorstwa Julie Clark to trzymająca w napięciu powieść o kobietach, które za wszelką cenę starają się uciec od przeszłości. Nie wszystko jednak, co zostało powiedziane, jest prawdą. Wciągająca historia, która nie pozwala odłożyć książkę do ostatniej strony.

Zamiana życia

Claire posiada życie jak z marzeń. Wspaniały mąż polityk, niesamowite mieszkanie na Manhattanie – wszystko niczym z bajki. Mało kto jednak wie, co dzieje się w życiu kobiety. Agresywny mąż wyżywa swoje emocje na żonie, a dodatkowo Claire jest pod stałą obserwacją pracowników męża. Kobieta, mająca dość obecnego swojego życia, po kryjomu planuje ucieczkę. Idealną okazją jest prywatna podróż służbowa. Podczas oczekiwania na lot poznaje kobietę, która również ucieka od swojego życia. Obie bohaterki decydują się na szalony ruch – oddają drugiej swoją tożsamość. Plan idealny, obie mają dość swojej przeszłości, obie wylatują w zupełnie dwie różne strony i obie marzą o nowym starcie.

 

Po wylądowaniu Clair dowiaduje się jednak, że doszło do katastrofy samolotu, w którym leciała druga kobieta. Uznaje, że jest to doskonała okazja, aby całkowicie przejąć tożsamość Evy. Kobieta nie wie jednak, że ta druga ją okłamała.

 

Poznaj 7 życiowych cytatów z książki

 

1#

Wszystko, czego kiedykolwiek chciałaś, jest po drugiej stronie strachu.

 

2#

Czy jesteśmy tymi osobami, za które się uważamy, czy też liczy się to, jak widzą nas inni? Czy oceniają nas przez pryzmat tego, co chcemy im pokazać, czy może raczej skupiają się na tym, co usilnie staramy się ukryć?

 

3#

Nie zapominaj, kim jesteś i jak wiele dla mnie znaczysz. W świecie pełnym hałasu i egoizmu jesteś niczym jasny rozbłysk dobroci.

 

4#

Świat jest pełen ludzi, którzy mają jakieś tajemnice. W gruncie rzeczy nikt nie jest tym, na kogo wygląda.

 

5#

Jeśli będziesz wystarczająco uważna, zawsze dostrzeżesz jakieś rozwiązanie.

 

6#

Bycie odrzuconym raz na zawsze zmienia twoje życie. Takie doświadczenie łamie cię na pół i już nigdy więcej nie otworzysz się na drugiego człowieka, bo boisz się wystawić na potencjalny atak.

 

7#

Dużo czasu zajęło mi zrozumienie, że świat nie jest miejscem, gdzie ludzie celowo robią coś przeciwko tobie.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img