Wydany w 2016 roku kryminał Evy Garcii Saenz pod tytułem „Cisza białego miasta” to początek trylogii pełnej tajemnic i mrocznej atmosfery. Trzymająca w napięciu historia, która nieustannie szokuje i pochłania nasze myśli.

Tylko jeden może wygrać

Seryjne zbrodnie wstrząsnęły hiszpańską Viktorią. Mieszkańcy nie mogli czuć się bezpiecznie, ale niepokój zakończył się z momentem ujęcia zbrodniarza. Dwadzieścia lat później mężczyzna ma zostać wypuszczony na wolność, a w tym samym czasie dochodzi do ponownych seryjnych ataków łudząco podobnych do tych sprzed lat. Sprawą zajął się profiler kryminalny, który pragnie zrozumieć zależność i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Rozpoczyna to dynamiczną walkę z czasem.

 

Oto 7 wartych przemyśleń cytatów

 

1#

Człowiek, nie chce widzieć tego, co ma przed oczami, dopóki go to nie stratuje.

 

2#

Z przerażeniem odkryłem, że ból także łączy, być może bardziej niż radość, o której - jak przystało na niewdzięczników - szybko zapominamy.

 

3#

Niektórzy potrafią przyjmować ciosy, uczą się obrywać, na tym polega ich siła. Ale nie potrafią uciec, paraliżuje ich już sama myśl o nieznanym.

 

4#

Mówi się o wszystkim poza tym, co naprawdę ważne. O tym, co ważne, nie mówi się nigdy. Matki wychowują nas w myśl zasady: „Im mniej wiesz, tym spokojniej śpisz”. Co znaczy ni mniej, ni więcej, tylko tyle, żebyś odwrócił wzrok i milczał jak tchórz. I to właśnie robimy, to nam najlepiej wychodzi.

 

5#

Czasami po prostu tak się dzieje. Tracisz głowę. Tracisz głowę, chociaż tego nie chcesz, dla kogoś, dla kogo nie powinieneś. Nie ma to nic wspólnego z Twoją wolą, zamiarami ani tym, czy to odpowiednia osoba. Winę ponoszą pewnie feromony, jakiś ulotny czynnik, nienamacalny, ale rzeczywisty.

 

6#

Czasami pamięć wbija pinezki w nieistotne momenty z przeszłości i utrwala je na zawsze, chociaż "na zawsze" to bardzo dużo czasu.

 

7#

Wszyscy kroczymy przez życie nieprzygotowani.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img