Adaptacja książki z 2012 roku została nominowana do nagrody Goya - hiszpańskiego Oscara - opowieść o sile miłości. Kontynuacja wielkiego przeboju "Trzy metry nad niebem".

Prezentujemy 10 cytatów, które chwycą Cię za serce

#1.

"Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa... I którego nic nie spotyka".

#2.

"W życiu stale szukamy wytłumaczenia. Marnujemy czas, usiłując się dowiedzieć dlaczego. Ale czasami nie ma żadnego dlaczego. I jakkolwiek smutno by to brzmiało, do tego właśnie sprowadza się całe wytłumaczenie".

#3.

"I nawet najgłupsze rzeczy, kiedy jesteś zakochany, zapamiętujesz jak coś najpiękniejszego. Bo ich prostoty nie da się porównać z niczym innym".

#4.

"Możesz zmienić niebo, które masz nad sobą, ale duszy w sobie nie".

#5.

"Kiedy kończy się miłość, można spodziewać się wszystkiego poza odpowiedzią na pytanie "dlaczego?"

#6.

"Wcześniej czy później sprawy, które za sobą zostawiłeś, same cie dopadną".

#7.

"Przyjaciel to ktoś, kto wchodzi, kiedy cały świat wyszedł."

#8.

"Piękno miłości dostrzegasz w pełni dopiero wtedy, kiedy ją tracisz."

#9.

"Nie ma nic gorszego niż przeświadczenie, że życie przelatuje Ci między palcami, niczym zwykły piasek, choć swego czasu zdawało Ci się, że jest twoje, a potem odkryłeś, że wcale do Ciebie nie należy."

#10.

"Bo na sumieniu mam teraz tylko ten napis. Olbrzymi. Na całej ścianie kamienicy, z przodu. Imponujący, szczery, prawdziwy. I teraz nie mam już żadnych wątpliwości. Nie mam wyrzutów sumienia ani żadnych mrocznych sekretów, jestem bez grzechu, nie mam już przeszłości. Mam jedynie nieprzeparte pragnienie, by zacząć raz jeszcze. I by być szczęśliwym. Z Tobą. Jestem tego pewien. Tak, dokładnie tak. Widzisz, nawet Ci to napisałem. Tylko Ciebie chcę."

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img