„Pamiętnik” to powieść Nicholasa Sparksa z 1996 roku. Jest jedną z najpiękniejszych powieści amerykańskiego pisarza, która została zekranizowana. Przedstawia mężczyznę, który czyta chorej na Alzheimera kobiecie tytułowy pamiętnik opisujący historię miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku. Poniżej przedstawiamy zestawienie 8 najpiękniejszych cytatów z książki „Pamiętnik”.

Osiem najpiękniejszych cytatów

1.

I choć możecie nazwać mnie marzycielem albo głupcem, czy jeszcze kimś innym, wierzę, że wszystko może się zdarzyć.

2.

Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.

3.

Słońce już wzeszło i siedzę przy oknie, zasnutym mgłą mijającego życia.

4.

Cisza jest święta. Zbliża ludzi, gdyż tylko ci, którzy się dobrze ze sobą czują, mogą siedzieć w milczeniu.

5.

Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe.

6.

Kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie(...). I cokolwiek byś zrobił, zostanie z tobą. Na zawsze.

7.

Człowiek zupełnie nie wie, kiedy tonie, która kropla wody wyznacza mu koniec.

8.

Była ucieleśnieniem moich marzeń. Dzięki niej stałem się tym, kim jestem, a trzymanie jej w ramionach wydawało się bardziej naturalne niż bicie serca.

  •  
Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img