Niesamowicie celne i zabawne cytaty z cyklu książek „Wiedźmin”

Gra i serial o tytule „Wiedźmin” mają swój początek u cyklu książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Tytułowi wiedźmini zajmują się zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi żyjących w przedstawionym świecie, a głównym bohaterem cyklu jest wiedźmin Geralt.

  Ciekawostką jest, że Andrzej Sapkowski sprzedał niesamowicie dochodowe prawa autorskie za jedyne 35 tysięcy złotych największemu polskiemu producentowi gier – CD Projekt. Po ogromnym sukcesie gry „Wiedźmin” autor zażądał kolejnych 60 milionów złotych w związku z niespodziewanym sukcesem, a sprawa ostatecznie została załatwiona polubownie, z satysfakcją dla obu stron. Andrzej Sapkowski jako autor „Wiedźmina” został odznaczony wieloma nagrodami i zdobył popularność na całym świecie.

  Poniżej przedstawiamy zbiór celnych i zabawnych cytatów z cyklu książek „Wiedźmin”.

  #

  Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.

  #

  Z miłością jest jak z kolką nerkową. Dopóki Cię nie chwyci atak, nawet sobie nie wyobrażasz, co to takiego. A gdy Ci o tym opowiadają, nie wierzysz.

  #

  Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych.

  #

  O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.

  #

  Jeśli cel przyświeca, sposób musi się znaleźć.

  #

  Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10.

  #

  Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

  #

  Życie tym różni się od bankowości, że zna długi, które spłaca się zadłużeniem u innych.

  #

  Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.

  #

  Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść.

  #

  To, co znane, przestaje być koszmarem. To, z czym umie się walczyć, nie jest już tak groźne.

  #

  Nietolerancja i zabobon zawsze były własnością głupich między pospólstwem i nigdy, jak mniemam, z gruntu wykorzenione nie będą, bo równie wieczne są jak sama głupota.

  NB

  Udostępnij: