Gra i serial o tytule „Wiedźmin” mają swój początek u cyklu książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Tytułowi wiedźmini zajmują się zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi żyjących w przedstawionym świecie, a głównym bohaterem cyklu jest wiedźmin Geralt.

Ciekawostką jest, że Andrzej Sapkowski sprzedał niesamowicie dochodowe prawa autorskie za jedyne 35 tysięcy złotych największemu polskiemu producentowi gier – CD Projekt. Po ogromnym sukcesie gry „Wiedźmin” autor zażądał kolejnych 60 milionów złotych w związku z niespodziewanym sukcesem, a sprawa ostatecznie została załatwiona polubownie, z satysfakcją dla obu stron. Andrzej Sapkowski jako autor „Wiedźmina” został odznaczony wieloma nagrodami i zdobył popularność na całym świecie.

Poniżej przedstawiamy zbiór celnych i zabawnych cytatów z cyklu książek „Wiedźmin”.

#

Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.

#

Z miłością jest jak z kolką nerkową. Dopóki Cię nie chwyci atak, nawet sobie nie wyobrażasz, co to takiego. A gdy Ci o tym opowiadają, nie wierzysz.

#

Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych.

#

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.

#

Jeśli cel przyświeca, sposób musi się znaleźć.

#

Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10.

#

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

#

Życie tym różni się od bankowości, że zna długi, które spłaca się zadłużeniem u innych.

#

Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.

#

Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść.

#

To, co znane, przestaje być koszmarem. To, z czym umie się walczyć, nie jest już tak groźne.

#

Nietolerancja i zabobon zawsze były własnością głupich między pospólstwem i nigdy, jak mniemam, z gruntu wykorzenione nie będą, bo równie wieczne są jak sama głupota.

NB

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img