Książki idealne na plażę

Słońce, plaża, morze i dobra książka. Czego chcieć więcej na wakacjach? Przedstawiamy najlepsze propozycje na lato dla miłośników literatury!

Książki idealne na plażę

„Miłość ma smak halloumi", Ginger Jones

Freya uwielbia gotować, pracuje w restauracji Taste of the Mediterranean, jednak nie jest tam doceniana. W pewnym momencie decyduje się rzucić posadę, swojego chłopka i wyjechać na piękną cypryjską wyspę. Tam w lokalnej tawernie i w towarzystwie sześciorga współzawodników będzie oddawać się kulinarnej pasji. A przy okazji pozna nową miłość.

„Wyrwana z piekła Talibów”, Marcin Margielewski

Nilofar Ayoubi do trzynastego roku życia wychowywała się jako chłopiec. W świecie opanowanym przez talibow, tylko to sprawiało, że mogła się uczyć i wychodzić na ulice. Jednak gdyby poznano jej sekret, prawdopodobnie fundamentaliści od razu by ją zabili. To wstrząsające świadectwo kobiety, której udało się uciec z Afganistanu, wprost z piekła rozpętanego przez Talibów.

„Apartament”, Izabela Janaszewska

Małżeństwo Nina i Tomasz Engelowie przyjeżdżają na wymarzony weekend do luksusowego hotelu w Karkonoszach. Wydaje się, że weekend upływa idealnie do momentu, aż kobieta znika bez śladu… Jej zrozpaczony mąż za wszelką cenę stara się odnaleźć zaginioną żonę. Jednak szybko orientuje się, że prawda ma wiele odcieni, a wersje wydarzeń poszczególnych świadków znacząco różnią się od tej pamiętanej przez niego.

"Niedaleko pada jabłko", Liane Moriarty

To kolejna powieść Liane Moriarty, autorki takich bestsellerów jak „Wielkie kłamstewka”, czy „Dziewięcioro nieznajomych”. To historia czwórki rodzeństwa – Amy, Logana, Troy’a i Brooke, którzy próbują dowiedzieć się, co stało się z ich matką. Szukają odpowiedzi na wiele pytań:, dlaczego ich ojciec zachowuje się tak dziwnie, co oznacza zagadkowa wiadomość, którą matka wysłała w dniu zaginięcia i kim jest tajemnicza nieznajoma, która pojawiła się u ich drzwi.

„Tysiąc pocałunków”, Colle Tyllie

„Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie.”

Wielka miłość między Rune a Poppy miała przetrwać na zawsze. Jednak serce Rune’a zostało złamane, gdy wyjechał do rodzinnej Norwegii, a Poppy przestała się nagle do niego odzywać. Gdy odkryje co tak naprawdę było tego przyczyną, jego serce rozpadnie się na nowo.

„Nie wierzcie jej”, Jane Heafield

Podczas pobytu małżeństwa Lucy i Toma Packhamów w domku letniskowym w miejscowości Cullerton, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Lucy od początku twierdzi, że nie ma pojęcia, co się stało z mężem. Na miejsce zdarzenia przybywa Mary, siostra mężczyzny, która nie wierzy szwagierce i uważa, że ta zabiła męża z zimną krwią, po czym ukryła jego ciało. Co okaże się prawdą? Co naprawdę wydarzyło się w domku letniskowym?

 

Udostępnij: