Dziwne przekonania w stosunku do wychowywania dzieci, w które ludzie kiedyś wierzyli!

Wychowanie zmienia się wraz z rozwojem nauki i psychologii. Lata temu przekonania w stosunku do wychowywania dzieci nieco się różniły od obecnych. Z pewnością mogą dziwić dzisiejszych rodziców.

Dzieci nie powinny raczkować

Za czasów amerykańskiego okresu kolonializmu dzieci traktowano jako małych dorosłych. Matki musiały pilnować, aby nie pozwolić swoim pociechom na raczkowanie. Według specjalistów, raczkowanie zezwierzęcało. Przez to ubierano dzieci w długie sukienki, które uniemożliwiały raczkowanie.

Matczyne uczucia mają zły wpływ na dziecko

Na początku XX wieku zabraniano matkom okazywania uczuć swoim dzieciom. Musiały nauczyć się powstrzymywać swój instynkt. W książce z 1928 behawiorysta John B. Watson opisuje to niebezpieczeństwo wynikające z uczuć matki

Matczyna miłość, jest niebezpiecznym instrumentem, który może spowodować nieuleczalne rany, które będą nieszczęściem i koszmarem, będącym w stanie zniszczyć dorosłego syna lub córkę, ich przyszłość zawodową oraz szansę na szczęśliwy związek małżeński. Nigdy nie bierz dziecka na kolana. Jeśli musisz, pocałuj je raz w czoło.

Matki biorą odpowiedzialność za urodę dziecka

Wierzono, że patrzenie przez ciężarną kobietę na brzydkie rzeczy, może być powodem ewentualnej brzydoty dziecka. Ludzie również przekonani byli, że nie można patrzeć się na chorych ludzi. W 1877 roku stwierdzono, że dziecko należy karmić piersią do 9 miesięcy. Dłuższe karmienie może spowodować choroby mózgu.

Picie alkoholu podczas ciąży

Do 1973 roku nie widziano związku między alkoholem, a wrodzonymi wadami płodu. Nie zabraniano picia alkoholu ciężarnym kobietom, tylko wręcz namawiano. W książce z XVII wieku jest mowa o winie rozcieńczonym z wodą, które pomaga na poranne mdłości. A w XV wieku uważano, że wino jest idealnym napojem dla kobiet w ciąży.

+
Udostępnij: