„Czułam się jak zwierzę prowadzone na rzeź” - historia zaręczyn i ślubu Diany

Kobieta, która skradła serca wielu ludzi i na zawsze pozostanie w pamięci. W filmie „Diana: In Her Own Words” zamieszczone są taśmy, na których Diana opisuje swoją historię zaręczyn i ślubu. Opisuje swoje emocje i może się wydawać, że nie było tak kolorowo.

Początki

Historia jak z bajki. Zwykła przedszkolanka skrada serce księcia. Jak wyglądały początki relacji między Dianą a księciem Karolem?

Pamiętam jak przyjechał do Althorp. Przyszedł z psem, a moja siostra Sarah nie dawała mu spokoju. Pomyślałam, że musi mieć tego dość, więc usunęłam się w cień. Byłam pulchna, nieumalowana i niezbyt bystra, ale robiłam wokół siebie szum i to mu się spodobało. Po kolacji podszedł do mnie i spytał czy oprowadzę go po galerii. Miałam 16 lat i byłam zdumiona, że się mną zainteresował. Dlaczego miałabym się mu podobać?

Przez kolejne dwa lata książę jednak spotykał się z siostrą Diany. Jej siostra podejrzewała, że coś jest nie tak, a wszystkie wątpliwości rozwiały się, kiedy to Diana została zaproszona na bal z okazji urodzin Karola. Następnie dostała zaproszenie od księcia Filipa do rezydencji Winsorów.

Karol wydzwaniał do mnie na spacery albo barbecue - zgadzałam się, byłam w siódmym niebie

Nie było trzeba dużo czasu, aby cały Londyn zaczął mówić o zbliżających się zaręczynach. Tym bardziej, że urocza i nieśmiała Diana spełniała wszystkie wymogi.

Zdjęcie „Czułam się jak zwierzę prowadzone na rzeź” - historia zaręczyn i ślubu Diany #1


Zaręczyny

Spytał czy za niego wyjdę. Nie mieściło mi się to głowie. Byłam zwykłą przedszkolanką
Roześmiałam się, ale on bym śmiertelnie poważny. Zaakceptowałam to i zgodziłam się. Wykrzyknęłam, że go kocham, a on odpowiedział cokolwiek to znaczy i dopiero po chwili dodał: Ja też Cię kocham

Już tego samego wieczoru Diana wróciła na ziemię. Usłyszała rozmowę telefoniczną księcia Karola, w której wyznawał miłość.

Cokolwiek będzie się działo, zawsze będę Cię kochał

Młoda dziewczyna doświadczyła rozczarowania.

Byłam bardzo młoda i myślałam, że mnie kocha. Teraz wiem, że to było nieszczere. Widział, że jestem inna, ale mnie nie rozumiał

Diana nie miała świadomości, jak jej życie się zmieni po ślubie. W dzień przed zaręczynami ochroniarz zwrócił się do niej.

To ostatni dzień Twojej wolności. Naciesz się nim
Zdjęcie „Czułam się jak zwierzę prowadzone na rzeź” - historia zaręczyn i ślubu Diany #2


Ślub

Byłam jego ofiarna owieczką. I choć wiem, że go pociągałam to czułam, że traktował mnie inaczej, miał wahania nastrojów. Ciągła huśtawka

Następnie Diana zachorowała na bulimię. W ten sposób radziła sobie z całym napięciem i stresem. Dodatkowo Diana doskonale wiedziała o relacji między księciem Karolem a Camillą.

W poniedziałek odbyła się próba generalna ceremonii, na miejscu były tłumy dziennikarzy. Płakałam, nie mogłam znieść napięcia, a sprawa Camilli nie dawała mi spokoju. Starałam zachowywać się dojrzale, ale trudno było mi odnaleźć w sobie siłę. Nie mogłam się nikomu zwierzyć

Tak, jak dla panny młodej ślub jest najlepszym i najważniejszym dniem w życiu, tak Diana nie wspomina tego dnia najlepiej.

Wstałam o 5 rano. Byłam śmiertelnie spokojna. Czułam się jak zwierzę prowadzone na rzeź
Byłam nieszczęśliwa. Choć nie próbowałam odwołać ślubu, to był to najgorszy dzień mojego życia

Mimo wszystkich ciężkich sytuacji, ciągłej walki o miłość i nieustępliwy stres, Diana ukazywała pogodę ducha i chciała pomagać, a nazwa „królowa ludzkich serc” nie wzięła się znikąd.

+
Udostępnij: