Od lat słyszymy od ludzi, aby pomóc w zbieraniu nakrętek, bo dzięki temu można otrzymać pomoc dla chorych osób. Bardzo duża część osób stara się pomóc i oddaje swoje nakrętki, bo w końcu to nic nie kosztuje a może pomóc. Tylko czy kiedykolwiek zastanawiałeś się w jaki sposób taka akcja pomaga?

W jaki sposób pomagamy?

Osoby prywatne, firmy i instytucje oddają zebrane nakrętki do wolontariuszy, którzy następnie zważone i posegregowane nakrętki oddają do firm recyklingowych. Firmy te natomiast za otrzymane nakrętki płacą na kontro osoby, na którą nakrętki zostały oddane. Dzięki temu można zadbać o odpowiednie leki lub leczenia, na które nie stać osobę chorą.

Jeden kilogram nakrętek, to ponad 400 sztuk, dużo prawda? Za taką ilość firmy płacą jednak niecałe 1 zł na konto chorej osoby, a więc bardzo ważne jest, aby oddawać jak najwięcej, bo sto procent otrzymanej sumy idzie w ręce potrzebującego.

Zdjęcie Jak naprawdę wygląda pomoc poprzez zbieranie nakrętek? #1


Dlaczego to akurat nakrętki są pożądane?

Nakrętki są bardzo wyjątkowe dla firm recyklingowych. Dzięki nim można ponownie wyprodukować wiele innych rzeczy, jak doniczki, worki na śmieci czy wiadra. Są one od razu gotowe do przeróbki, a więc oszczędza to czas oraz pieniądze.

Jak zbierać?

Wiele ludzi nie wie, że nakrętki po kosmetykach czy większych pojemnikach, jak na przykład po kawie, również się nadają do zbierania. Wszystkie nakrętki z oznakowaniem PE, PP, PE-LD, LDPE, HDPE, PE-HD oraz trójkąt z numerem 2, 4, 5, 02, 04, 05 mogą być przez nas zbierane. Miejsce zbiórek można znaleźć niemal wszędzie: w szkołach, urzędach, instytucjach lub restauracjach. Jeśli chcesz pomóc konkretnej osobie, to dowiedz się w jakim miejscu jest prowadzona dla niej zbiórka i tam kieruj swoje nakrętki.

Być może zysk z takich nakrętek nie jest duży, ale jeśli każdy zacznie zbierać wszystkie nakrętki jakie mu zostają, to można uzbierać naprawdę dużą ilość. Taka pomoc nic nas nie kosztuje, a jest bardzo ważna dla osób potrzebujących.

+
Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img