Tylko nieliczni potrafią zrobić te rzeczy z ciałem – należysz do nich?

Każdy z nas ma pewne zdolności, którymi może się pochwalić. Różnimy się na wiele sposobów, również pod względem ciała. Nasze możliwości fizyczne są tymi, które także wyróżniają nas z tłumu. Istnieją pewne rzeczy, które tylko nieliczni potrafią zrobić ze swoim ciałem. Jeśli należysz do tego grona, to z pewnością jesteś wyjątkowy!

Dotknięcie językiem nosa lub brody

Zaledwie kilka procent ludzi potrafi tego dokonać. Jest to zależne od długości naszej twarzy oraz języka. Nie da się zatem ukryć, że jest to uwarunkowane genetycznie. Osoby, które zaliczają się do tych kilku procent, zdecydowanie są wyjątkowe.

Formowanie języka

Chyba każdy niegdyś próbował stworzyć rulonik lub kwiatuszek z języka. Nie każdemu jednak to się udaje. Obdarowani tą umiejętnością ludzie potrafią ze swojego języka stworzyć przeróżne kształty i nieco ponad 20 procent ludzi ma taki dar. Należy jednak pamiętać, że język to mięsień, który łatwo można nadwyrężyć, a więc powinniśmy uważać przy takich zabawach.

Inny ruch kończyn

Aby sprawdzić, czy potrafimy utrzymać inny ruch kończyn, wystarczy, że położymy jedną rękę na swoim brzuchu i zaczniemy kręcić nią kółka, a drugą umiejscowimy na czubku głowy i zaczniemy nią ruszać góra – dół. U większości osób jednak z rąk zacznie naśladować ruch drugiej ręki.

Innym sposobem jest uniesienie stopy i kręcenie nią w kierunku ruchu wskazówek. Następnie dużym palcem spróbujmy napisać w powietrzu cyfrę 6 nie zmieniając ruchu. Nasza stopa automatycznie zmieni kierunek.

To pokazuje, jak bardzo jesteśmy w stanie kontrolować nasz ruch ciała. Ostatecznie tylko kilka procent ludzi potrafi wykonać te ćwiczenia.

Poruszanie uszami lub nosem

Ta umiejętność jest mało przydatna, ale i tak mała ilość osób potrafi to zrobić. Wszystko polega na tym, aby poruszać uszami lub nosem bez angażowania reszty twarzy. Jeśli ktoś tak potrafi, to mimo wszystko może czuć się wyjątkowy.

Łaskotanie

Próbowałeś kiedykolwiek połaskotać samego siebie? Jeśli tak to wiesz, że nic z tego nie wychodzi. Powodem jest nasza świadomość. Łaskotki pojawiają się na skutek niespodziewanego dotyku, co wywołuje pracę naszych bodźców. Kiedy próbujemy sami siebie połaskotać, to automatycznie kontrolujemy ich reakcję. Umiejętność połaskotania samego siebie polega na tym, że mimo świadomego dotyku, jesteś w stanie pozwolić bodźcom reagować.

Nieruchomy palec serdeczny

Ruch naszego palca serdecznego jest zależny od ruchu palca środkowego oraz małego palca. Nawet jeśli planujemy nim nie poruszać, to i tak chociażby drgnie, kiedy posługujemy resztą palców. Tylko nieliczni potrafią poruszać palcem środkowym i małym palcem bez angażowania ruchu palca serdecznego.

Potrafisz zrobić któreś z tych rzeczy?

Udostępnij: