• Okładka artykułu Odeszła aktorka Zofia Czerwińska. Miała 85 lat.
    60
    13 Mar 2019

    Odeszła aktorka Zofia Czerwińska. Miała 85 lat.

    • #aktorka
W wieku 85 lat odeszła Zofia Czerwińska. Aktorka łącznie zagrała w blisko 150 rolach. Najbardziej pokochana została przez widzów, dzięki rolom w serialach "Czterdziestolatek" oraz "Alternatywy 4"

Zofia Czerwińska zadebiutowała rolą barmanki w filmie Andrzeja Wajdy pt "Pokolenie". Znana była również jako pani Balcerkowa z serialu Stanisława Barei "Alternatywy 4". Aktorkę Zofię Czerwińską można było również spotkać w kultowym serialu "Czterdziestolatek", a także w niezapominanym i wszystkim znanym "Misiu" Barei.

Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze „Czarownic z Eastwick”. Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana „My way”.... Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019. Napisał Mariusz Szczygiel na swoim ig

Zdjęcie Odeszła aktorka Zofia Czerwińska. Miała 85 lat. #1

W ostatnim czasie można było ją zobaczyć w serialu "Pierwsza miłość". Do końca była aktywna zawodowo. Otrzymała liczne nagrody m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Poznaj 4 inspirujące cytaty Zofii Czerwińskiej

1. Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. Nie dotyczy to oczywiście kobiet.

2. Uśmiecham się, żartuję. To jest na zewnątrz. Maska. Taki przybrałam sposób bycia. Ale w środku mnie: wielki dramat. Nie jestem prześmiewczym, starym babusem.

3. Z niewiadomych mi przyczyn nigdy się w życiu nie nudzę. I to właśnie jest strasznie nudne.

4. Żeby naprawdę poznać drugiego człowieka, trzeba wiedzieć, o czym marzy.