• Okładka artykułu Wojciech Cejrowski ostro o trwającym strajku. "ZNP przynosi nauczycielom i polskiej szkole szkodę"
    58
    11 Kwi 2019

    Wojciech Cejrowski ostro o trwającym strajku. "ZNP przynosi nauczycielom i polskiej szkole szkodę"

    • #inne
Od poniedziałku w wielu polskich szkołach ma miejsce strajk nauczycieli, który organizowany jest przez dwa związki zawodowe: Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych. Protestujący nauczyciele domagają się 30 proc. podwyżki w tym roku. Rząd nie wyraża zgody na takie rozwiązanie i proponuje m.in zwiększenie pensum - stopniowe zwiększanie wynagrodzeń. Strajk nauczycieli wywołuje wiele emocji wśród rodziców, dzieci, rządu, ale również w środowisku osób publicznych. Na ten temat wypowiedziało się już wiele znanych osób, ale tym razem głos zabrał Wojciech Cejrowski, który w swoim stylu dokładnie powiedział, co na ten temat uważa.

Wojciech Cejrowski podczas audycjiStudio Dziki Zachód,które transmitowane jest w Radiu Wnet, wypowiedział się między innymi na temat obecnie trwającegostrajku nauczycieli.Mężczyzna nie ograniczał się w słowach i szczerze powiedział, co na ten temat myśli.

Według pana Wojciecha najlepszym wyjściem z tej sytuacji jestrozwiązanie ZNP,które jego zdaniem już dawno nie powinno istnieć. Uważa, że jest tokomunistyczny związek,który pragnie utrzymać się w szkole, a więc najlepszym sposobem jest zmiana przepisów, które jasno będą określać uprawnienia nauczycieli.

"Teraz wystarczyłoby zmienić przepisy tak, żeby akurat elektorat ZNP zaczął wylatywać z pracy. Powiedzieć - chłopcy już nie pracujecie. Patrzcie co wasz związek ZNP zrobił, że akurat wylatują ci, bo bez uprawnień. A Solidarność ma lepsze standardy u siebie i nie wylatują z pracy".

Mężczyzna uważa, że większość członków ZNP powinno być usuniętych, a jedynie około10 procentz nich powinno zostać, jako że faktycznie pragną nauczać młodzież.

"Trzeba 300 tys. ludzi usunąć, zostawić 10 procent. Szkoła nie wszystkim jest potrzebna, powiedzmy sobie szczerze. [...] Są ludzie, którzy nie chcą sobie do głowy nic pakować, natomiast mają złote palce do naprawiania silników samochodowych. Powinni skończyć zawodówkę, odpuścić im historię, matematykę i inne głupstwa, trochę zrobić komputera i tyle. On nie potrzebuje wykładu historii, w podstawówce miał, wystarczy, w szkole średniej ma się zawodu nauczyć".- powiedział podróżnik

Wojciech Cejrowski jest zdania, że najlepszą formą edukacji jest edukacja domowa.

"Ja się wszystkim polecam trzymać od polskich szkół z daleka. W Ameryce jest duży ruch "homeschoolersów", w Polsce jeszcze mały. Ale szkoły generalnie psują" – podkreśla podróżnik

Część ludzi zgadza się z opinią podróżnika, ale większość uważa, że słowa były zdecydowanie za mocne.

Co sądzisz o tej wypowiedzi?

Zobacz cały wywiad: