• Okładka artykułu Teoria osobowości na podstawie grupy krwi. Sprawdź, co twoja grupa krwi mówi o tobie
    68
    15 Maj 2019

    Teoria osobowości na podstawie grupy krwi. Sprawdź, co twoja grupa krwi mówi o tobie

    • #inne
"Powiedz mi swoją grupę krwi, a powiem ci kim jesteś". Dziwne? Może dla kultury Zachodu. Podczas gdy w naszej kulturze popularna jest wiara w cechy przypisane znakom zodiaku, tak w krajach Dalekiego Wschodu podobnie ocenia się ludzi na podstawie ich grupy krwi.

Gdybyś poznając nową osobę zapytał się o jej grupę krwi, w najlepszym przypadku otrzymałbyś zaskoczone spojrzenie. W tej samej sytuacji w Japonii – usłyszałbyś odpowiedź. Co ciekawe, popularne jest tam również dodawanie tej informacji w CV.

Co zatem twoja grupa krwi mówi o tobie?

Grupa krwi: 0

Posiadacze tej grupy krwi opisywani są jako: odpowiedzialni, praktyczni, świadomi reguł. Są świetnymi naturalnymi liderami. Bardzo lubiani przez otoczenie, chociaż sami wolą spędzać czas w samotności. Kiedy już znajdują się w towarzystwie są jego centrum. Są optymistyczni i otwarci na innych. Nie przejmują się szczegółami.

Wady:samolubny, arogancki, agresywny

Idealny zawód:polityk, sprzedawca, terapeuta

Idealny partner:grupa krwi 0 lub AB

Grupa krwi: A

Osoby z tą grupą krwi są dobrze zorganizowane. Lubią żeby wszystko było poukładane i po ich myśli. Mogą być uparte i łatwo się stresować, jeśli tak się nie dzieje. Uprzejmi indywidualiści, na zewnątrz zawsze spokojni, nie okazują emocji. Są świetnymi słuchaczami i przyjaciółmi, choć mają tendencję do pomijania własnych potrzeb.

Wady:perfekcyjny, przesadnie skrupulatny, nieśmiały

Idealny zawód:programiści, księgowi, pisarze, bibliotekarze

Idealny partner:grupa krwi A lub AB

Grupa krwi: B

Osoby otwarte, przyjacielskie, dusze towarzystwa. Kontakt z ludźmi jest im potrzebny do życia.Polegają na swojej intuicji i świetnie rozumieją drugiego człowieka. Działają spontanicznie. Są bardzo kreatywne, ale łatwo tracą zapał do pracy.

Wady:nieodpowiedzialny, samolubny, leniwy, niecierpliwy

Idealny zawód:artysta, dziennikarz, detektyw

Idealny partner:grupa krwi B lub AB

Grupa krwi: AB

Miks osobowości A i B. Posiadacze tej grupy krwi kochają wolność, są silne i racjonalne. Nie przejmują się drobiazgami. Postrzegani jako skomplikowani i posiadający podwójną naturę.Potrafią być z jednej strony nieśmiali jak grupa krwi A i z drugiej otwarci jak B. Często uważani za ekscentryków.

Wady:krytycyzm, niezdecydowanie, „dwie twarze”, pamiętliwy

Idealny zawód:praca w public relations, prokurator, nauczyciel, negocjator

Idealny partner:wszystkie grupy krwi