Życzenia komunijne dla dziewczynki i chłopca. Poznaj ogólny savoir-vivre życzeń

Przystąpienie do sakramentu Komunii Świętej to ważne wydarzenie dla dziecka. W tym dniu najbliżsi: rodzice, chrzestni, dziadkowie chcą podkreślić wagę uroczystości na wiele sposobów.Jednym z nich są składane przez nich życzenia. Starają się w nich oddać zarówno aspekt religijny jak i przekazać dobre słowo na przyszłość. Czy życzenia powinny być długie? Rymowane? Ważne żeby pasowały do uroczystości i płynęły z serca. Czego zatem można życzyć dziecku?

Chociaż wiele się mówi o zagubionym duchowym przesłaniu Komunii, uroczystość ta nadal wiele znaczy w życiu dzieci. Przygotowują się do niej kilka miesięcy i kiedy już nadejdzie dorośli powinni wiedzieć jak należy się zachować.

Ogólny savoir-vivre życzeń

1. Pamiątki z Pierwszej Komunii to w głównej mierze kartki. Oczywiście dziecko na ogół pamięta materialne prezenty, ale to do czego może wrócić w przyszłości to kartka. Warto właśnie na niej zawrzeć swoje życzenia.

2. Jesteś gościem, więc na pewno należysz do grona bliskich dziecka. Jeżeli nie jesteś osobą wierzącą zapewne nie jest to tajemnicą. Czy musisz się silić na życzenia mówiące o wierze, której nie wyznajesz? Oczywiście, że nie. Ze swojej strony możesz skupić się na ogólnych wartościach idących za tym wydarzeniem, jak miłość, oddanie i dobro.

3. Im dłuższe życzenia tym lepsze? Niekoniecznie. Należy zwrócić uwagę na czas i miejsce życzeń. Jeżeli składamy je jeszcze pod kościołem powinny być krótsze. Mówiąc je już na sali, można sobie pozwolić na dłuższe życzenia.

Słowa powinny płynąć z serca i być szczere. Czy można posiłkować się cytatami lub gotowymi wierszykami? Jak najbardziej, wystarczy je tylko dobrać odpowiednio do swojego młodego odbiorcy. Szczególnie ze strony najbliższych, czyli rodziców i chrzestnych można spotkać religijne cytaty. Podkreślają oni w ten sposób duchowy charakter uroczystości.

Wybór gotowych życzeń komunijnych jest bardzo szeroki. Poniżej kilka propozycji, z których można skorzystać.

Cytaty:

"Każdy potrzebuje Komunii: dobrzy, aby pozostali dobrymi, i źli, aby stali się dobrymi". - św. Jan Bosko

"Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów". - św. Teresa z Lisieux

"Bóg swoim aniołom dał rozkaz o Tobie, aby Cię strzegły na wszystkich Twych drogach" - Psalm 91,11

"Pierwsza Komunia z białą kokardą jak w śniegu z ogonem ptak.Ufaj jak chłopiec z buzią otwartą, Bogu się mówi – tak". ks. Jan Twardowski

Wierszyki:

*Dzisiaj jest Twoja Pierwsza Komunia Święta, każdy z nas dobrze ten moment pamięta, bo jest to chwila wielka i uroczysta, pełna radości, przepiękna i czysta.We wspomnieniach Twoich pozostanie, ten dzień, gdy włożyłaś odświętne ubranie, w kościele widziała rodzina droga, jak do serca przyjęłaś Ciało Twego Boga.

*Patrz jakie szczęście Cię dziś spotkało Pana Jezusa niebo Ci dało, Pana Jezusa w Hostii malej, Którego kochaj z duszyczki całej!

*Dziś dla Ciebie radość niesłychana, bo idziesz z miłością na spotkanie Pana.Pamiętaj, że on Cię zawsze usłyszy, czy modlisz się głośno, czy w głębokiej ciszy.

Klasyczne religijne życzenia:

*W uroczystym i szczęśliwym dniu Pierwszej Komunii Świętej serdeczne życzenia obfitych łask Bożych składają...

*W uroczystym dniu pierwszej Komunii Świętej życzymy Ci obfitych Łask Bożych, a Sakrament Eucharystii niech umacnia w Tobie wiarę , nadzieję i miłość.

*Swoją miłość do Pana Jezusa możesz wyrazić słowem i czynem, uśmiechem i życzliwością, wyciągnięciem pomocnej dłoni, szacunkiem dla starszych i miłością dla zwierząt. Dobrze czyń każdego dnia.

* Niech w tym wyjątkowym dniu Pierwszej Komunii Świętej Bóg obdarzy Cię łaską, a Duch Święty napełni radością całe Twoje życie.

Pamiętajmy, aby przed uroczystością powiedzieć dziecku, że w tym dniu będzie znajdować się w centrum uwagi i powinno pamiętać o podziękowaniu za przybycie gości oraz ich życzenia. W dniu Komunii wystarczy wtedy dyskretnie o tym przypomnieć.

Udostępnij: