• Okładka artykułu Wybierz osobę, z którą możesz się zaprzyjaźnić – wybór zdradzi twoją osobowość!
  8
  30 Maj 2019

  Wybierz osobę, z którą możesz się zaprzyjaźnić – wybór zdradzi twoją osobowość!

  • #osobowość
  • #przyjaciel
  • #twarz
  • #cechy
Każdy z nas, mimo wszystko, ocenia drugiego człowieka po wyglądzie i w ciągu kilkunastu sekund jest w stanie stwierdzić, czy chciałby przyjaźnić się z taką osobą, czy nie. Na tej też zasadzie dobieramy sobie otoczenie, które po lepszym poznaniu okazuje się podobne do nas.

Jak oceniamy?

Nasz mózg potrafi oceniać charakter drugiej osoby zaraz po tym, jak lepiej przyjrzy się jej twarzy. Jesteśmy w stanie odczytać znaczenie cech zewnętrznych, a następnie przypisujemy je do cech charakteru.

Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce, ale podświadomie mimo wszystko każdy to robi. Oczywiście zdarzają się błędne analizy. Nasz mózg jednak mimo wszystko stara się selekcjonować nasze otoczenie i akceptuje jedynie tych, którzy już na wstępie mogą okazać się podobni do nas samych.

Spójrz na zdjęcia i zastanowię się, z którą osobąchcesz się zaprzyjaźnić. Twoja odpowiedź zdradzi kilka faktów na temat twojej osobowości.

Zdjęcie Wybierz osobę, z którą możesz się zaprzyjaźnić – wybór zdradzi twoją osobowość! #1

1#

Wysoki czubek nosa, wąskie usta, ostra linia szczęki oraz wysunięta broda przypisywane są do cech, które określają człowieka sukcesu. Są to osoby pracowite, ambitne i kreatywne. Jeśli wybierasz tę osobę, to świadczy to o twojej zawziętości, ciężkiej pracy oraz ambicjach, które pragniesz spełnić. Chcesz się rozwijać i zdobywać doświadczenie, a więc w swoim otoczeniu szukasz osób o podobnych celach, aby móc wzajemnie się wspierać.

Zdjęcie Wybierz osobę, z którą możesz się zaprzyjaźnić – wybór zdradzi twoją osobowość! #2

2#

Ostre rysy twarzy i widoczne napięcie mięśni przypisywane są do osób, które potrafią analitycznie myśleć i zwracają dużą uwagę na szczegóły. Dzięki temu dostrzegają o wiele więcej niż inni i potrafią wychodzić z niebanalnymi rozwiązaniami. Jeśli ta osoba jest twoim wyborem, to jest to sygnał, że jesteś obserwatorem. Potrafisz odczytywać informacje, które są niezauważalne dla innych. Widzisz i słyszysz więcej, dlatego możesz wyróżniać się z tłumu.

Zdjęcie Wybierz osobę, z którą możesz się zaprzyjaźnić – wybór zdradzi twoją osobowość! #3

3#

Okrągły kształt twarzy oraz duży uśmiech kojarzone są z troskliwymi i ciepłymi osobami. Jeśli jest to twój wybór, to znaczy, że jesteś osobą, która potrzebuje dużo uwagi, ale równocześnie poświęca wiele czasu swoim bliskim. Zależy ci na szczęściu innych i zawsze wprowadzasz pozytywną atmosferę. Dlatego zależy ci, aby w twoim otoczeniu również znajdowały się pozytywne osoby.

Zdjęcie Wybierz osobę, z którą możesz się zaprzyjaźnić – wybór zdradzi twoją osobowość! #4

4#

Blisko osadzone oczy, podłużna twarz oraz proste usta określają osobę, która doskonale wie, czego oczekuje od życia. Ma swoje plany, do których systematycznie dąży. Ty również chcesz się spełniać w życiu. Nie lubisz stać w miejscu i nieustannie szukasz nowych okazji, aby udowodnić swoje możliwości.

Zdjęcie Wybierz osobę, z którą możesz się zaprzyjaźnić – wybór zdradzi twoją osobowość! #5