• Okładka artykułu 6 sposobów, które pomogą stwierdzić, czy warto zaufać drugiej osobie
    35
    13 Cze 2019

    6 sposobów, które pomogą stwierdzić, czy warto zaufać drugiej osobie

    • #inne
Spotykając w życiu nową osobę nie wiemy, czy jest ona warta zaufania. Na początku pozory często mogą mylić, a wtedy czujemy się rozczarowani i zawiedzeni. W jaki sposób można ocenić, czy druga osoba zasługuje na nasze zaufanie? Oto 7 wskazówek, które mogą w tym pomóc.

1. Ufa innym

Osoby, które uważają, że inni ludzie nie są warci zaufania, sami mogą do takich należeć. Zaufanie działa w dwie strony, a więc jeśli masz wrażenie, że druga osoba nie chce się dzielić swoimi sprawami i mało mówi o sobie, to nie warto obdarzać ją zaufaniem.

2. Obserwuj ją w różnych sytuacjach

Często pozory mogą mylić, a jak mówi przysłowie „Nie oceniaj książki po okładce”. Na początku osoba w gronie ludzi może wydawać się uprzejma, serdeczna i przyjacielska. W momencie, kiedy nie jest już w ich otoczeniu okazuje się, że jest osobą fałszywą. Plotkuje, ocenia i krytykuje innych za ich plecami. W takiej sytuacji można wywnioskować, że w twoim przypadku zachowuje się tak samo.

3. Dowiedz się czegoś o przeszłości danej osoby

Taka informacja pozwala nam sprawdzić, czy dana osoba podchodzi do życia poważnie i potrafi budować relacje z innymi ludźmi. Mamy wtedy pogląd na to kim ta osoba była, a kim jest teraz. Pozwala nam to wywnioskować, czy warto powierzyć jej zaufanie.

4. Daj sobie czas

Tak jak wcześniej było wspomniane, osoba miła może okazać się fałszywa, ale to też działa w drugą stronę. Ktoś, to na pierwszy rzut oka wydaje się być ponury i zdystansowany, może okazać się osobą, która zawsze przyjdzie z pomocą. Daj sobie czas na poznanie drugiej osoby.

5. Pomyśl, czy rozumiesz daną osobę

Aby zrozumieć drugą osobę, to należy ją uważnie słuchać. Zadawaj pytania na różne tematy, a wtedy możesz zauważyć, jak dana osoba zachowuje się w chwili odpowiedzi. W takiej sytuacji bez problemu zauważysz, kiedy kłamie lub coś ukrywa. Taka osoba nie jest warta zaufania, kiedy nie potrafi być z tobą szczera.

6. Nie przesadzaj

Rozmowa z drugą osobą nie powinna przypominać przesłuchania. Pozwól, żeby informacje, które posiadasz, były naturalne. Wypytywanie lub przeszukiwanie w internecie informacji na siłę nie jest drogą do zaufania. Daj szansę drugiej osobie, aby opowiedziała ci o sobie.