• Okładka artykułu Znaki zodiaku i poczucie winy – te osoby odczuwają je najbardziej!
  1
  10 Lip 2019

  Znaki zodiaku i poczucie winy – te osoby odczuwają je najbardziej!

  • #znaki zodiaku
  • #poczucie winy
  • #życie
Poczucie winy potrafi być bardzo ciężkim uczuciem. Nie każdy jednak odczuwa je przesadnie, a jedynie w sytuacjach, w których faktycznie zawinili. Niektóre znaki zodiaku mają z tym większy problem. Bardzo silnie odczuwają poczucie winy, nawet w sytuacjach, w których nie zrobiły niczego złego. Jakie znaki zodiaku należą do tej grupy?

Rak

Osoby spod tego znaku zodiaku bardzo starają się, aby każdy w ich otoczeniu był szczęśliwy i zadowolony. Jeśli jednak tak się nie dzieje, to mają wrażenie, że jest to ich wina. Bardzo wtedy obarczają się poczuciem winy oraz mają wrażenie, że zawiedli na całej linii. Pogrążają się wtedy w smutku, ale doskonale też wiedzą, kiedy przestać i zacząć działać dalej.

Panna

Panny z reguły lubią mieć kontrolę nad swoim otoczeniem i bardzo często czują się lepsze od innych. Mają jednak w zwyczaju za dużo rozmyślać o swoim życiu, a to sprawia, że bardzo często znajdują się w głębokim poczuciu winy. Wmawiają sobie, że są winne problemom, które spotykają ich bliskich.

Waga

Poczucie winy u Wagi wygląda nieco zaskakująco. Przejmują się mało ważnymi sprawami i biorą do serca wszystko, co tak naprawdę nie jest istotne. Sprawa inaczej wygląda, jeśli jest to coś, co naprawdę powinno stanowić problem. W takich sytuacjach jednak Wagi nie odczuwają poczucia winy i prawdopodobnie zrobiłyby to samo jeszcze raz.

Skorpion

U Skorpionów poczucie winy jest czymś, co ich motywuje do działania. Nie zawsze jednak o tym mówią, ponieważ taka postawa nie jest mile widziana u innych. Mają jednak też swoją ciemną stronę. Przez poczucie winy karzą zupełnie niewinne osoby, aby złagodzić swój ból.

Koziorożec

Koziorożce lubią mieć wszystko zaplanowane i poukładane. Ich życie musi się toczyć według założonego planu i bardzo ciężko znoszą fakt, że coś mogło pójść nie po ich myśli. Wtedy zatapiają się w poczuciu winy i nie potrafią wrócić na odpowiednie tory. W tym stanie mogą obarczyć się winami innych oraz poczuwają się do odpowiedzialności za każde zło na tym świecie.

Ryby

Osobowość Ryb buduje się właśnie na poczuciu winy. Dzięki temu uczuciu mają wrażenie, że miały na coś wpływ i są za coś odpowiedzialne. To natomiast sprawia, że czują się mniej samotne, a więc chętnie przyjmują na siebie winy innych. Poczucie winy motywuje ich do dalszego rozwijania się.