Bycie rodzicem dla większości osób jest wyjątkową rolą. Kochają swoje dzieci i starają się zapewnić im jak najlepsze życie. Mamy jednak do czynienia z wieloma typami rodziców i jednym z nich jest typ „madki”. Są to rodzice (bo „madka” to nie tylko kobieta, a może nią być również mężczyzna), którzy uważają się uprzywilejowani tylko z tego powodu, że mają dziecko. Czują się lepsi od innych, a szczególnie od tych, którzy dzieci nie mają. Aby zostać „madką” nie trzeba wiele, a więc poznaj typowe jej zachowania, które mogą dać ci sygnał, że zmieniasz się w nią.

Wyśmiewanie tych, którzy dzieci nie mają

Tacy rodzice uważają, że posiadanie dziecka jest szczytem sukcesu i to rodzicielstwo określa, ile w życiu się osiągnęło. W rzeczywistości jednak nie każdy jest gotowy na rodzicielstwo. Jedni z powodów naturalnych nie mogą mieć dzieci, inni zwyczajnie nie są gotowi (psychicznie, finansowo lub z innych życiowych powodów). Istnieje wiele czynników, przez które ktoś nie jest jeszcze rodzicem i z pewnością nie powinien być to powód do wstydu.

Żądają wyjątkowego traktowania

„Madki” uważają, że zasługują i mają prawo wymagać od innych nadzwyczajnego traktowania. Wierzą, że są uprzywilejowane. Biorą częste wolne w pracy, żądają przepuszczenia w kolejce, zniżki na produkty, argumentując, że przecież mają inne wydatki na dziecko i wiele innych. Są przekonane, że na takie traktowanie zasługują, a jakikolwiek sprzeciw ze strony innych wywołuje u nich oburzenie.

Traktują dziecko jak najważniejszy członek rodziny

Oczywiście, dziecko jest bardzo ważne i jego potrzeby powinny być brane pod uwagę. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy rodzic stawia dziecko na szczycie hierarchii w rodzinie. Uważa, że każde zachcianki dziecka powinny być zaspokojone, to dziecko ma zawsze racje, a wszelkie łamanie zasad jest akceptowane.

Kolejnym takim przykładem jest, kiedy jeden z rodziców porzuca karierę dla wychowywania dziecka, a drugi rodzin spędza nadgodziny w pracy, aby maluch miał spełnione wszystkie zachcianki. To powoduje, że w przyszłości dorosłe już dziecko nie będzie potrafiło sobie poradzić i na każdym kroku będzie wymagało pomocy od innych.

Wyśmiewają tych, którzy godzą rodzicielstwo z pracą

Dla typowych „madek” jest to nie do pomyślenia, aby rodzic budował swoją karierę, jednocześnie wychowując dziecko. Tacy rodzice uważają, że dziecko jest najważniejszym celem, a więc należy poświęcić mu każdą sekundę. Bardzo często wtedy rezygnują z pracy, aby wychowywać malucha. Wtedy też wyśmiewają i gardzą tymi, którzy faktycznie potrafią pogodzić ze sobą te rzeczy.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img