Przechodząc przez miasto, łatwo można zauważyć, że każdy z nas posiada zupełnie inny styl chodzenia. Jedni chodzą bardzo szybko, inni spokojnie. Część zmierza przed siebie z wypiętą klatką piersiową, a druga część przeważnie wpatruje się w ziemię. Nasz chód również można łatwo powiązać z rodzajem osobowości. Sprawdź zatem, co twój styl chodzenia zdradza na temat twojej osobowości.

Styl korektora

Osoby te często chodzą zgarbione i wpatrują się w ziemię. Wykonują małe i wolne kroczki. Unikają kontaktu wzrokowego, a to dlatego, że są nieśmiali oraz posiadają osobowość introwertyka. Dużo im potrzeba, aby nawiązać kontakt z drugą osobą i otworzyć się przed nią.

Styl zmartwionego

Takie osoby bardzo często chowają swoją twarz i skupiają swój wzrok na ziemi. Ich kroki są bardzo wolne, a nawet zdarza im się przeciągać nogi za sobą. Są to osoby bardzo wrażliwe, bezbronne oraz pełne strachu. Ciężko jest im nawiązać poprawne relacje z innymi.

Styl szpanera

Ten typ chodu pokazuje, że osoba jest bardzo odważna i pewna siebie. Porusza się szybko i energicznie. Osoby te są ekstrawertykami, szukają nowych znajomości, lubią zwracać na siebie uwagę oraz nie lubią podporządkowywać się innym.

Styl płynny

Osoby te wykonują małe, ale płynne i szybkie kroki. Ich głowa jest podniesiona bardzo wysoko i nie skupiają się na niczym innym, poza kierunkiem, w którym zmierzają. Takie osoby są zazwyczaj skupione są na własnym celu. Nie lubią być zależni od kogoś oraz nie potrafią pracować w grupie.

Styl deptacza

Ten typ porusza się szybko, ciężko, a cała górna część ciała jest pochylona do przodu. Jest to sygnał o dużej ilości frustracji i stresu. Świadczy to o nerwowej osobowości człowieka.

Styl kierownika

Styl ten prezentuje się poprzez pewne i szybkie kroki. Osoby z tym stylem poruszają się z głową wysoko podniesioną oraz skupione są na sobie, oraz drodze. Nie zwracają uwagi na otoczenie, a więc często zdarza im się na kogoś wpaść lub o coś uderzyć. Osoby te wydają się mało przyjacielskie i pogodne, ale w rzeczywistości to tylko pozory.

Styl polityka

Osoby te poruszają się spokojnie i w średnim tempie. Lubią rozglądać się i obserwować. Noszą wysoko podniesioną głowę, wypinają klatkę piersiową do przodu, a barki chowają do tyłu. Osobowość tych osób jest bardzo otwarta na innych. Lubią rozmawiać i powiększać swoją wiedzę. Dodatkowo nie boją się wyzwań.

Styl luzaka

Ten typ osoby chodzi bardzo „miękko”. Oznacza to, że osoby te chodzą luźno i ciężko zauważyć jakiekolwiek spięcie w ich ciele. Te osoby mają w zwyczaju zakopywać się we własnych myślach i nie skupiają się na otaczającym ich świecie. Są bardzo przyjacielscy i otwarci.

Styl wspieracza

Osoby te wykonują kroki średniej wielkości oraz poruszają się w średnim tempie. Ich chód jest jednak pełen odwagi i pewności siebie. Osoby te stanowią niesamowitych przyjaciół, którzy zawsze okażą swoje wsparcie oraz stanowią doskonałych słuchaczy.

Styl zamknięty

Osoby z tym chodem bardzo często mają skrzyżowane ręce, a ich górna część ciała pozostaje praktycznie w bezruchu. Ich kroki są bardzo sztywne i ciężkie. Świadczy to o tym, że osoby te nie są otwarte na kontakt z innymi i preferują pozostać w samotności.

Styl wielozadaniowca

Te osoby potrafią wykonywać wiele czynności jednocześnie podczas zmierzania dokądś. W jednym momencie potrafią czytać papiery, rozmawiać przez telefon i pomóc znaleźć komuś drogę. Oznacza to, że osoby te posiadają podzielną uwagę, potrafią szybko i efektywnie rozwiązywać problemy oraz kryją w sobie dużo odwagi i pewności siebie.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img