Postanowienia noworoczne dla wielu są tradycją, a dla innych nowym startem i możliwością zmian. Styczeń jednak bardzo szybko weryfikuje, czy faktycznie utrzymamy się przy własnych postanowieniach. Jeśli jednak zaczynamy mieć problemy, to nie oznacza to, że można się poddać. Jak przygotować swoje postanowienia, aby móc nadal je kontynuować i krok po kroku zmieniać swoje życie?

Spokojnie do tego podejdź

 

Wraz z nowym rokiem czujemy duży przypływ energii, a więc impulsywnie podchodzimy do postanowień. Pragniemy ujrzeć efekty już za kilka dni, a kiedy to się nie dzieje – nasza mobilizacja spada. Zamiast zatem bez zastanowienia zabierać się za zmiany, to daj sobie czas i przygotuj plan działania. Dzięki temu łatwiej będzie ci utrzymać swoje chęci oraz z dnia na dzień będziesz bliżej celu.

 

Przygotuj sobie „przypominajkę”

 

Bez względu na to, jakie mamy postanowienie, każdy z nas posiada wzór swojego celu – coś, do czego chcemy dążyć. Zadbaj zatem o to, aby taki wzór znajdował się w widocznym dla ciebie miejscu i przypominał o twoim celu.

 

Bądź dla siebie wyrozumiały

 

Każdemu zdarzają się pomyłki i potknięcia, także należy być dla siebie wyrozumiałym, a swoje błędy uwzględnić w planie jako lekcja na przyszłość. Jeśli twoim celem jest zadbanie o kondycję, ale raz odpuścisz sobie trening, to pamiętaj, że jest to rzecz jak najbardziej naturalna. Każdy z nas czasami ulega pokusie i z pewnością nie jest to powód, aby wprowadzać się w poczucie winy.

 

Podejdź do postanowień rozsądnie

 

Dużo czasu nie oznacza, że jesteśmy fizycznie lub psychicznie w stanie zmienić wiele kwestii w swoim życiu. Jeśli na twojej liście znajduje się kilka postanowień, to zacznij od tego, który ma dla ciebie największe znaczenie. Jeśli jednocześnie zaczniesz pracować nad kilkoma postanowieniami, to będziesz odczuwać przytłoczenie zamiast przyjemność ze zmian.

 

Podziel się swoimi planami

 

Jest to bardziej psychologiczna sztuczka, która bardzo często sprawdza się przy spełnianiu danego słowa. Jeśli dzielimy się swoimi planami na nowy rok, to automatycznie zaczynamy odczuwać wsparcie ze strony drugiej osoby. Co więcej, chcemy uniknąć sytuacji, kiedy będziemy musieli powiedzieć, że odpuściliśmy.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img