Twardość materaca to bardzo istotna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu.

To głównie od tego parametru zależy, czy nasz sen będzie głęboki i zapewni należytą regenerację całego ciała. Z pozoru, materac twardy może nie wydawać się komfortowym rozwiązaniem. W praktyce jednak, decydująca okaże się waga naszego ciała. To główny wyznacznik tego, jak twardy powinien być wybrany materac.

O czym decyduje prawidłowa twardość materaca?

Materac podczas snu zapewnia należyte podparcie naszemu ciału. Jeśli jest zbyt miękki, nasz kręgosłup będzie wyginał się w łuk, co może rano skutkować dolegliwościami bólowymi pleców. Z kolei zbyt twardy materac naciska na ciało, zaburzając prawidłowe krążenie. Do dyspozycji klientów pozostają cztery stopnie twardości: H1, czyli materac miękki, H2 średni, H3 średnio-twardy oraz H4 czyli materac twardy. Od wagi naszego ciała zależy, który wybór okaże się odpowiedni.

Kto powinien korzystać z twardego materaca?

Należy się kierować prostą zasadą, zgodnie z którą, im większa waga ciała, tym twardszy powinien być materac, na którym śpimy. Materac twardy H4 jest dedykowany osobom, których waga ciała przekracza 100kg. Tylko w przypadku takich osób materac okaże się wygodny i zapewni bezpieczne podparcie całego ciała. Dużą popularnością cieszą się materace wykonane ze specjalnej pianki termoelastycznej, która dostosowuje się do nacisku oraz temperatury ciała.

Rodzi się jednak pytanie, co zrobić w sytuacji, gdy potrzebny jest materac dwuosobowy, a dzieli nas duża różnica wagi? W takiej sytuacji sięgamy po materac, w którym zastosowano dwie połowy o różnej twardości. Dzięki temu, jedna połowa może być przystosowana do osoby ważącej poniżej 60kg, podczas gdy druga zapewni komfortowy sen osobie o wadze powyżej 100kg. Ciekawym rozwiązaniem są również specjalne wkłady, które mogą utwardzić lub zmiękczyć wybraną część materaca. Największy wybór materacy twardych znajdziesz na https://www.kaszmirowysen.pl/materace-twarde

Gdzie możesz zamówić wygodny i trwały materac twardy?

Wybór w sklepach stacjonarnych zwykle nie zachwyca. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na zamówienie materaca przez Internet. To wygodne i szybkie rozwiązanie, które zaoferuje nam dostawę kupionego produktu pod wskazany adres. Wytrzymały materac twardy, odznaczający się wysoką jakością wykonania, znajdziesz w ofercie sklepu online KaszmirowySen.pl. Miejsce to odznacza się bogatym wyborem produktów oraz atrakcyjnymi cenami. Zakupy online to dobry sposób na pozyskanie twardego materaca, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img