Materace w rozmiarze 200x220 są adresowane do osób wysokich, których wzrost przekracza 195 cm.

To jeden z największych materacy dwuosobowych, które mogą być zamówione od ręki. Przed zakupem tak dużego materaca warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników: wypełnienie, twardość, ale również metraż naszej sypialni. Tylko w ten sposób zamówimy materac 200x220 dostosowany do naszych indywidualnych oczekiwań.

W jakich sytuacjach sprawdza się materac 200x220?

Na początek warto zaznaczyć, że materac 200x220 nie jest tożsamy z materacami 220x200. Pierwszy wymiar odnosi się do szerokości, a drugi do długości. Biorąc pod uwagę, że nowoczesne materace są podzielone na kilka stref komfortu, należy zwrócić uwagę na odpowiednie ułożenie materaca w ramie łóżka. Materace o długości 220cm są oczywiście ogromnym udogodnieniem dla bardzo wysokich osób, których wzrost przekracza 195cm. W takich sytuacjach, standardowa długość 200cm okazuje się niewystarczająca i warto sięgnąć po dłuższy materac 200x220. Oczywiście do tak dużych materacy potrzebna jest również dostatecznie duża przestrzeń w sypialni. Bogatą ofertę materacy 200x220 znajdziesz na https://sweetsen.pl/200x220-cm-c131

Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze materaca?

Tylko prawidłowo dobrany materac może zagwarantować maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo snu. W związku z tym, warto wziąć pod uwagę dwie najważniejsze kwestie: rodzaj wypełnienia, a także twardość. Przy tak dużych materacach dobrze sprawdza się wypełnienie piankowe, które dostosowuje się do naszego ciała pod kątem punktowego nacisku. Dostępne są również materace termoelastyczne, które dostosowują swoje ułożenie także pod wpływem temperatury.

Kolejna kwestia to twardość materaca. Materac 200x220 zwykle służy osobie, której waga przekracza 80 kilogramów. W takich sytuacjach sięgamy po średnio-twarde materace H3. Do dyspozycji są także twarde materace H3. Co zrobić w sytuacji, gdy dwuosobowy materac ma służyć osobom o dużej różnicy wagi? W takich sytuacjach możemy sięgnąć po materac dzielony, w którym każda połowa posiada własną twardość dostosowaną do osoby śpiącej po danej stronie.

Gdzie możesz kupić duże materace 200x220?

Tak duże rozmiary materacy często nie znajdują się na stanie sklepów stacjonarnych. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup online. Materac 200x220 znajduje się w bogatym asortymencie sklepu internetowego Sweetsen.pl. W tym miejscu możesz liczyć na przystępne ceny, a także szybką i wygodną realizację zamówienia. Dzięki temu, bez najmniejszego problemu zamówisz idealny materac w rozmiarze 200x220, dostosowany do swoich oczekiwań.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img