Psy jako zwierzęta są kojarzone ze zmysłem rozpoznawania ludzi dobrych i złych. Potrafią warczeć na osoby mające dużo na sumieniu oraz automatycznie obdarzać zaufaniem dobrych ludzi. Czym kierują się psy rozpoznając ludzi? Czy nie tolerują jakichś cech człowieka i zachowań? Sprawdź, dlaczego pies może Ciebie nie polubić!

Nie lubią osób nieprzewidywalnych

Psy widząc różne zachowania u człowieka jest zdezorientowany. Tak jak dziecko, woli rutynę. Jedzenie o tej samej porze, spacer zawsze przed snem - czworonogi lubią to, ponieważ dzięki temu czują się bezpiecznie. Pamiętajmy również o konsekwencji: jeśli pies nie może siedzieć na kanapie, to nie może nigdy i w końcu to zrozumie. Gorzej, jak jednym razem się na to pozwala a innym nie. Wtedy pies ma prawo czuć się zdezorientowany.

Nie lubią ludzi niedelikatnych

Szczególnie chodzi o kontakt z nim samym. Przy kąpieli trzeba uważać, aby nie wlać wody do ucha, a tym bardziej przy obcinaniu pazurów. Jak można mieć zaufanie do człowieka który potrafi się wykazać taką niedelikatnością? Mając psa musimy również uważać by go zbyt często nie potrącić, nie nadepnąć. Oczywiście każdemu się to może zdarzyć, ale nie nagminnie. Wtedy pies nie czuje się bezpiecznie.

Nadopiekuńczość

Psiaki czasami, podobnie jak koty, lubią kiedy każdy się zajmuje sobą. Idąc na spacer potrzebują tu powąchać, tam pokopać, z tym psem się przywitać. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, dlatego ciągłe branie psa na ręce nie jest dla niego dobre. Taka nadopiekuńczość zabiera mu to, czego się nie powinno zabierać. Pamiętamy więc, że pies również ma swoje życie i nie musi być przez nas zabawiany 24/7.

Kogo więc lubią psy?

Czworonogi cenią sobie przede wszystkim osoby zrównoważone, cierpliwe, spokojne, stroniące od krzyku. Lubi pieszczoty takie jak głaskanie, drapanie za uchem. Doceni także propozycję zabawy i spacer. Niektórzy mają wrodzony talent do odczytywania psiej mowy ciała i rozumieją zwierzęta. Jeśli do nich nie należysz, nic straconego. Istnieje mnóstwo poradników, jak zrozumieć psa i "słowników" tłumaczących nam psie zachowania.

NB

Udostępnij:

Sklep